Javában szervezi a saját kis pártcsaládját az AfD

2024. június 20. 17:49

Az ID-ből kitették őket, így szerveznek egy saját közösséget, magyar részvételre is számítanának.

2024. június 20. 17:49
AfD

Nyitókép: Az Alternatíva Németországért támogatói egy 2014-es kampányeseményen (forrás: Shutterstock)

***

Saját EP-képviselőcsoportot kezdett gründolni az Alternatíva Németországnak (AfD), miután feladták, hogy az Identitás és Demokrácia (ID) európai parlamenti csoportja visszafogadja őket – írta meg az Euractiv. 

Emlékezetes, az AfD-nek azután kellett távoznia a markáns jobboldali pártokat egyesítő frakcióból, hogy miután tömeges deportálásokról beszéltek, egy olasz lapnak azt nyilatkozta Maximilian Krah, az AfD európai parlamenti listavezető politikusa, hogy az egykori náci SS tagjai „nem voltak szükségszerűen bűnözők”

ráadásul egyik parlamenti titkára ellen amiatt folyik nyomozás, mert állítólag Kínának kémkedett. 

Ezt is ajánljuk a témában

Egy másik AfD-jelöltet, Petr Bystront oroszpárti propaganda szervezésével és orosz pénzek elfogadásával gyanúsítottak meg.

Ez már sok volt az ID-t vezető Marine Le Pennek, és miután búcsút vettek a német párttól a pártcsaládban, a visszaengedésüket is kizárták.

Ezt is ajánljuk a témában

Utóbbinak már vagy egy hete; mindenesetre az Euractiv most arról ír, hogy 

forrásaik szerint az AfD saját csoportot akar létrehozni,

letettek az ID-be való visszatérés tervéről. A németek úgy vélik: a francia előrehozott választások tették be végleg a kaput, elvégre Le Pen nem akart a franciák számára igen kényes – a nácizmus bűneit relativizáló – nézőpontot népszerűsítő párttal egy kategóriába kerülni.

Ezt is ajánljuk a témában

Egy másik forrás szerint ez csak b-terv volt, mivel a kisebb pártokból álló frakció létrehozásának ötlete nem volt annyira vonzó számukra, ám az ID vezetőségének döntése nyomán kénytelenek voltak ebbe az irányba elindulni, ha csak nem akarnak teljesen frakció nélkül maradni.

Ezt elkerülendő az Euractiv forrása szerint megkezdték a tárgyalásokat további jobboldali és radikális pártokkal: így szóba jött például a bolgár Újjászületés nevű formáció, amellyel közösen az AfD egyfajta „békepárti” szövetséget alapított is 2024 áprilisában Szófiában. Más források szerint jóval szélesebb körben kell keresgélnie a németeknek, lévén egy parlamenti csoport megalakításához legalább 23 képviselőt kell összeszedni hét különböző tagállamból.

Az Euractiv úgy tudja, hogy az új csoport bejelentése már a jövő hét elején megtörténhet.

De kikre számíthat még az AfD? A lap szerint:

– a bolgár Újjászületés,
– a spanyol Se Acabó La Fiesta (SALF, „a bulinak vége"),
– a klerikofasiszta AUR-ból kivált, még szélsőségesebb SOS Románia,
– a szlovák Republika,
– a görög NIKH mozgalom,
– a magyar Mi Hazánk,
– és a lengyel Konfederacija, valamint a még radikálisabb Nemzeti Mozgalom.

 

Összesen 138 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
templar62
2024. június 21. 16:00
Az EU új himnusza : YouTube : " sieg heil Viktória "
templar62
2024. június 21. 15:58
Az EP új himnusza , : YouTube : " sieg heil Viktória "
gebsi1
2024. június 20. 20:55
"Saját EP-képviselőcsoportot kezdett gründolni az Alternatíva Németországnak" Anyád picsája hülye bérfirkász. A nemzeti oldalak építenek maguknak saját közösséget te féleszű, nem pedig gründolnak. Gründolni a Fideszes tartóid lesznek kénytelenek valamit, mivel mindenhonnan kirúgták őket.
2024. június 20. 20:32 Szerkesztve
Az első vh.-t lezáró békeszerződésekkel "beoltották" a tüskéket és a feloldhatatlan ellentéteket számos nemzet közé. Ezeket azután nagyon szépen lehet kihasználni a különböző feszültségek szítására. Épp ezek miatt lesz nagyon könnyű mindig a szuverenista, nemzeti gondolkozású erőket kihasználni egymás ellen a globalista térhódítás elleni küzdelmük során. És ha már itt tartunk. Jó volna tudatosítani a társadalomban a "jobb" és "bal" oldalak tartalmának a politikai törésvonalak változása miatti tartalomváltását. Valamikor a "bal" és "jobb" oldalak alapvetően adott országok társadalmi rétegeződése alapján álltak fel. A "jobb" oldal az uralkodó, munkáltatói, vagyonosabb réteg érdekeit képviselte, a "bal" oldal az "alsóbb", munkavállalói, szegényebb rétegekét. Manapság pedig az un. "baloldal" a globalizáló, NEMZETKÖZI nagytőke és az azt kiszolgáló rétegek érdekeit, az un. "jobboldal" a nemzeti szuverenitások, önazonosság védelmezőit.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!