Rendkívül valószínűtlen, hogy sokszorosak legyenek az orosz veszteségek

2024. május 06. 05:48

Ukrajna vérzik, egyre jobban. Az oroszok tanulnak.

2024. május 06. 05:48
Demkó Attila
Demkó Attila
Demkó Attila
Facebook

Nyitókép: Mandiner

„1. Nem tudom pontosan mekkora a veszteségek aránya az orosz/ukrán fél között, de ha megnézzük a tüzérségi lőszerfelhasználásban a hatalmas orosz fölényt, a több ezer havonta ledobott 250-1500 kilós orosz légibombát, akkor rendkívül valószínűtlen, hogy sokszorosak legyenek az orosz veszteségek. Van egy nyugaton tolt narratíva, hogy a »buta oroszok« hullanak, mint a legyek. Ez  egy-két helyen akár igaz is volt 2022-ben és 2023-ban, de összességében nem az, bár ma is képesek »összehozni« 100 halottat az oroszok, ha ATACAMS lőtávolságon belül gyakorlatoznak, mint a minap. De nem, ez ma már nem jellemző, az oroszok tanulnak.

Azt meg nem látjuk, hogy ki volt abban az épületben, amit eltalált egy 1500 kilós légibomba ukrán területet. Ukrajna vérzik, egyre jobban, és azért, mert nincs valami videón, még megtörtént. Az orosz butabombákon nincs kamera, de ez nem segít azon, akit mondjuk 1500 kilónyi robbanóanyag talál el.

2. A narratíva építés nagyon is megvan a nyugati sajtóban, az, hogy a legtöbb fővonalbeli nyugati sajtótermék teljesen független lenne, ellentmond a tapasztalati tényeknek. A nagy amerikai lapok a 2003-as iraki invázió előtt kritika nélkül átvették a kormányzati narratívát, a New York Times, a Washington Post, és a többi. Ma is nagyban függ a legtöbb sajtótermék a kormányzati információs forrásoktól, és a többség politikailag egy irányba húz. Mindenképpen feltűnő egy új, a korábbival ellentétes narratíva megjelenése - pl. az hogy mégiscsak lehet tárgyalni az oroszokkal. Hogy mi áll az FA cikk mögött – nem tudom, de nagyot megy, az biztos.

3. Mi lenne az orosz stratégiai győzelem – nos, csak az lett volna, ha 2022-ben a 14-es krími forgatókönyv következik be, azaz Ukrajna minimális erőfeszítéssel az ölükbe hull. Ez a vonat nekik ment el kb. 3 nap alatt. Minden más taktikai győzelem, a Kína alá beszorulás évtizedekre pedig elég kellemetlen perspektíva. Kiteszem egy tavalyi Index cikkemet, ma is így látom a helyzetet.

Ps. Egy fotón ott van miért nem tud Afrika stabil lenni. Azért, mert a gyarmati határok népeket, régiókat szabdalnak sok részre – ez mérgezőbb örökség még a poszt-gyarmati kizsákmányolásnál is. Mert azt meg lehet szüntetni, de a határokkal mit lehet kezdeni?”

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 111 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tintapaca
2024. május 06. 16:33
Hszi Csin Ping cca öt éve ultimátumot adott Macronnak, hogy a franciák takarodjanak ki abból a tizennégy volt afrikai gyarmatukból, ahonnan évi ötszáz milliárd dollárt szivattyúznak ki. Az világ legnagyobb hatalmú ember most elment, hogy számonkérje a gall kiskakast, mielőtt az oroszokkal együtt, végleg szétrúgja a seggüket.
tintapaca
2024. május 06. 16:29
Kedves Demkó Úr! A Máglyatűz után esetleg felvethetné, hogy mit keres Ukrajna a Kárpát-medencében?
leonardodicarpaccio
2024. május 06. 16:23
"Az oroszok tanulnak" Vlagyimir Iljics Lenin: "Tanulni, tanulni, tanulni!
B_kanya
2024. május 06. 12:47
"3. Mi lenne az orosz stratégiai győzelem – nos, csak az lett volna, ha 2022-ben a 14-es krími forgatókönyv következik be, azaz Ukrajna minimális erőfeszítéssel az ölükbe hull. Ez a vonat nekik ment el kb. 3 nap alatt. " A "három nap" mark milley tábornoktól ered, az oroszok mégis leültették az ukránokat 'Szambulban, a követségük alá is írta, csak a Rada nem ratifikálta, mert kócos buliborisz szólt, hogy nem, nem, semmi megadás, UTOLSÓ UKRÁNIG.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!