Receptért könyörög az osztrák lap: komoly visszhangra talált „Orbán trükkje”
Robert Fico is hasonló megoldást javasolt.
Meddig képes kitartani az ukrán védelem az orosz tüzérségi fölény ellen? Meddig képes az orosz hadiipari szektor stabil hátországot adni az orosz katonai dominanciának? Biztonságpolitikai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
A nyugati védelmi kommunikáció és mainstream média egyre többet beszél az ukrán győzelmi remények halványodásáról, de tűzszüneti tárgyalásokról Kijev és a mögötte álló NATO egyelőre hallani sem akar.
Az orosz katonai fölény egyre egyértelműbb, az európai titkosszolgálatok szerint az orosz hadiipar háromszor annyi tüzérségi lövedéket állít elő, mint amennyit az amerikai és az európai támogatók Ukrajnának szállítani tudnak.
„Öt-hét-tíz év, amíg az oroszok ezt a szintet fent tudják tartani. Oroszországnak ez mindenképpen rossz lesz a végén. Rengeteg pénzt eléget ebben a háborúban. Én az elejétől kezdve azt mondom, hogy stratégiailag nem járnak jól ezzel a háborúval” – tette hozzá az adásban Demkó Attila.
Ha az Egyesült Államok élén váltás lesz a novemberi elnökválasztás következtében, még gyorsabban megváltozhat a háború és béke dinamikája. A harcterepen kialakuló „új realitással” mindenkinek szembe kell néznie, de az agresszióval szerzett orosz területnövekedést a globális Délen kívül a nemzetközi közösség nagy része továbbra sem fogja elfogadni.
Az ukrajnai háború kimeneteleiről és a forgatókönyvek politikai következményeiről szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Mikor jöhet el az a pillanat, amikor az ukrán vezetés belátja a tűzszüneti tárgyalások elkerülhetetlenségét?
– Mik a változó orosz katonai ambíciók?
– Donald Trump lesz a béke embere 2025-ben?
– Hogyan változtatja meg a közel-keleti geopolitikai mozgásokat az orosz-kínai-iráni tengely erősödése?
A műsor vendége: Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő, az MCC Geopolitikai Műhelyének vezetője.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--