Elszabadult a gyűlölet Olaszországban: Allah akbar kiáltások mellett égették el Giorgia Meloni fényképét

Tomasso Foti miniszter szerint az ország intézményei elleni súlyos és erőszakos támadásról van szó.

Az egy dolog, hogy Velencében már azért belépőt szednek, ha valaki a városba lép, de most jöhetnek csak az igazán szigorú szabályok.
Ötvenmillió ember látogatott el Olaszországba 2022-ben az ENSZ adatai szerint, melynek eredménye az volt, hogy az ország tovább szigorított a „túlturizmus” elleni szabályait, mint amilyenek a városokba – például Velencébe – szóló belépők és csoportméret-korlátozások – írja a BBC.
Mindezt annak ellenére, hogy a GDP 10 százaléka a turizmusból származik, és minden kilencedik állás a turizmusban van.
Decemberben mindenesetre bejelentették, hogy
Velencében 25 főben maximalizálják a turistacsoportok létszámát, azok vezetői pedig nem használhatnak hangosítást. Sőt, a hidakon tilos lesz megállni.
Portofinóban megbüntethetik azt, aki „túl sokáig” ácsorog szelfizés közben. Szardínia szigetén nyáron regisztrálni kell az éjszakai strandhasználathoz, mégpedig a Cuore di Sardegna appon keresztül. Számos olasz városban, így Firenzében is korlátozták a rövid távú szobakiadást, hogy helyet biztosítsanak a helyieknek – ám ez rosszul érinti például az Airbnb-s szobakiadókat.
Olaszország túlturizmustól szenved, de ez igaz Európa és a világ számos országára és városára is – mondja a BBC-nek Simone Amorico, az Access Italy vezérigazgatója. Amorico szerint a legjobb megoldás az lehet, ha a turisták letérnek a járt utakról a járatlanokért, és mindenképp igénybe veszik az idegenvezetők szolgáltatásait. Így nem csak a velencei hidakat láthatják, hanem a város titkosabb oldalát is, például a gondolaépítést, vagy a Dózse-palotát munkaidő után, és akár még egy magánházas főzőtanfolyamon is részt vehetnek.
Fotó: MTI/AP/Luca Bruno