Az elmúlt évtizedek legveszélyesebb két hónapja áll előttünk
Legyen világos: az amerikai fegyverek bevetésének engedélyezése mélységi orosz területek ellen világháborús kockázatot jelent.
Ezt a bűncselekményt életfogytiglani börtönnel kötelező büntetni az Egyesült Államokban.
Az Egyesült Államokban szerdán vád alá helyezték a rettegett Jakuza két külföldi csoportfőnökét – írja az Euronews. A titokzatos japán bűnhálózatot eddig nem kapták rajta azon, hogy magas szintű katonai csempészetekbe ártsa magát. A szervezetre jórészt a kábítószer-kereskedelem, a prostitúció szervezése és a nagyszabású banki manőverek voltak jellemzőek.
A vád szerint Takesi Ebiszava tiltott kereskedelmet folytatott Amerikában
nukleáris anyagokkal, beleértve az uránt és a katonai felhasználásra alkalmas plutóniumot.
Ezt a bűncselekményt életfogytiglani börtönnel kötelező büntetni az Egyesült Államokban. Az összeesküvés Mianmarból szervezte meg a tiltott nukleáris anyagok behozatalát. A szervezkedés kiterjedt Sri Lankára és Thaiföldre is.
A katonai rendeltetésű anyagokat egy amerikai fegyveres felkelő csoport számára szerezték be, amely Iránnak juttatta volna tovább. A vádlott mindezt egy legális üzletnek álcázta, megtévesztve jóhiszemű amerikai partnereket is. Takesi 2020 elejétől kezdett próbálkozni a halálos anyagok és fegyverzetek bejuttatásával úgy, hogy hamis adatokat és fényképeket adott át a DEA szövetségi biztonsági ügynökségnek, igazolandó az anyagok veszélytelenségét. A szervezet azonban gyanút fogott, és az FBI bevonásával kapcsolatot teremtett a Jakuza-vezető és egy iráni tábornoknak álcázott ügynök között.
A bejuttatott anyagok több, mint 2.000 kilogramm tórium-232-t és 100 kilogramm uránt tartalmaztak a „sárga tortaként” ismert koncentrátumban.
A japán bűnöző szerint akár további öt tonna nukleáris anyagot is képes lett volna előállítani Mianmarban. Takesi egy thaiföldi szállodában bemutatta az amerikai ügynöknek azokat a mintákat, amelyek végképp bizonyították a nukleáris csempészés tervét és veszélyességét. A thai hatóságok segítségével a mintákat lefoglalták, majd az USA-ba szállították.
A Jakuza a 17. század óta ismert, és a japán politikai társadalomba fokozatosan beépült maffiahálózat. A szervezet több klán laza szövetsége, amelyek gyakran egymás ellen is háborút folytatnak a befolyási területekért, nemcsak Japánban, de Ausztráliában, az USA-ban és Dél-Koreában is.
Nyitókép: Képernyőfotó/X