Washington Post: Az eddiginél sokkal nagyobb az esélye, hogy Ukrajna vereséget szenved
„Igen jó októbere volt Putyinnak” a lap szerint.



Fél év.

Fősodratú nyugati kommentátorok és sajtóorgánumok szerint az eddiginél sokkal nagyobb az esélye annak, hogy Ukrajna vereséget fog szenvedni a háborúban. Ezen állítások többsége arra alapoz, hogy a háborús frontok már jó ideje stagnálnak, és naponta számos ukrán életet követelnek a harcok és nagy mértékben fogynak az erőforrások.
Az erőforrások hosszútávú pótlására pedig sok tekintetben bizonytalanná vált a jövő évi európai parlamenti, és főnként az amerikai elnökválasztás miatt. Erre a hangsúlyeltolódásra reagált közösségi oldalán Robert C. Castel, biztonságpolitikai szakértő.

Hogy mi a különbség az aljas, ukránszkeptikus propaganda és a komoly, fősodrú nyugati elemzői munka között? Cirka fél év.
– írta a szakértő.
***
Ezt is ajánljuk a témában
„Igen jó októbere volt Putyinnak” a lap szerint.

Nyitókép: kolderal / Getty images

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Boris Johnson nagyon nem érdekelt abban, hogy befejeződjön a háború.


A tűzszünetet megelőzően a szemben álló felek összesen 350 hadifoglyot cseréltek ki, mindkét fél 175 foglyot engedett szabadon.


Már csak Putyin válaszára várnak.
