Mesterséges értelemmel támadja Ukrajna az oroszokat
Bevetették az AI technológiát is a drónok támogatására.
Meddig tarthat ki a Nyugat támogatása? Van-e még erő, harcászati utánpótlás egy újabb ukrán hadműveletre? Ki mit nyerhet és veszíthet az állandósuló patthelyzettel? Háborús elemzés két szakértővel podcast-műsorunkban.
Fél éve tart az ukrán ellentámadás, de az orosz aknazárat, a masszív orosz mélységi védvonal-rendszert az ukrán erők eddig nem tudták érdemben áttörni.
Állóháború alakult ki, az 1000 kilométer hosszú arcvonalon három-négy nagyobb frontszakasz képződött, mind az ukránok (főleg a déli, herszoni és a középső, donyecki területen), mind az oroszok (főleg a középső és az északi régióban) próbálják a katonai vonalakat az ellenfél felé nyomni, de csak mérsékelt sikerrel.
Az ukrajnai hadsereget finanszírozó nyugati hatalmak eredményeket várnak, Ukrajna azonban nem tud mit kezdeni az orosz élőerő- és anyagfölénnyel.
Az ukrajnai háború 2023 őszi állásáról szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Milyen okai vannak az ukrán ellentámadás elakadásának?
– Meddig maradhat meg az amerikai kitartás az ukrán hadsereg fegyverzet-utánpótlására?
– Milyen politikai-gazdasági ára lehet Ukrajna és Oroszország számára egy befagyó konfliktusnak?
A műsor vendége: Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója és Stier Gábor külpolitikai újságíró, a moszkvater.com alapító főszerkesztője.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--