Arthur Ruppin, a cionista mezőgazdasági telepek német-zsidó atyja 1914 májusában dr. Victor Jacobsonhoz írt levelében, aki 1908-tól az Angol-Palesztin Társaság konstantinápolyi kirendeltségének vezetője és a Cionista Szervezet nem hivatalos diplomáciai képviselője volt Törökországban, ismertette az arabok Palesztinából Szíriába való áthelyezésére vonatkozó tervét: „Párhuzamos arab gyarmatosítást fontolgatunk. Így azt tervezzük, hogy Homsz, Aleppó stb. környékén földeket vásárolunk, amelyeket könnyű feltételekkel fogunk eladni azoknak a palesztin fellahinoknak, akiket a mi földvásárlásainkkal károsítottunk”.
A jobboldali cionizmus atyja, Vlagyimir Ze’év Zsabotyinszkij távolról csodált „mesterétől”, Herzltől tanulva élt a kettős beszéd eszközével.
Míg a nyilvánosság előtt tagadta, hogy kitelepítené a palesztinai arabokat – például 1926-ban levélben tiltakozott, amikor egy görög-zsidó lap ilyen nézeteket tulajdonított neki –, 1939 novemberében mozgalmának egy tagjával tárgyalva már úgy vélte, hogy az arabokat „bizonyosan” „el lehet szállítani”, ha elég pénzt adnak nekik – ez szerinte az amerikai zsidók feladata lenne. „Az araboknak majd helyet kell csinálniuk a zsidóknak.”
Hannah Arendt, aki korábban cionista volt, 1944-ben írta meg az Újragondolt cionizmus című írását, melyben szakított a mozgalommal. Itt azzal vádolta a palesztinai cionista baloldalt, hogy lényegében ugyanazt akarja, mint a jobboldali radikálisok.
Annyiban igaza volt, hogy az államalapító baloldali David Ben-Gurion így írt naplójába 1938 decemberében: „Tízmillió fontot ajánlunk fel Iraknak, hogy százezer arab családot telepítsenek át Palesztinából Irakba. (...) talán lenne esély erre a javaslatra. De akár van esély, akár nincs, meg kell közelítenünk őket ezzel a széleskörű tervvel.” Nyilván látni kell, hogy megjegyzése a nagy palesztinai arab zavargások, pogromok idején született, amikor az együttélésre kevés volt a remény. A cionisták álláspontját nem lehet különválasztani a radikális iszlám és palesztin terror jelenségétől, melyekre itt most nem lehet kitérni, de korábban részletesen írtunk róla, például itt.