Palesztinok melletti szimpátiatüntetést szervezett a CEU LMBTQ-egyesülete Bécsben – Pető Andrea posztban népszerűsítette
Mindez Pető Andrea posztjából derült ki.
Észak-Írországtól Görögországig aktívan vagy passzívan a palesztinokat támogatják, sokan még a Hamász brutális terrorakciója után is.
Európában „Belfasttól Athénig kerülik a terrorcsoport elítélését, támogatásukat fejezik ki a palesztin ügy mellett, miközben dúl a terroristákkal vívott háború” – írja a The Times of Jerusalem című izraeli lap.
A Pesti Srácok nemrég cikkben emlékezett meg arról, hogy „Az Európai Unió progresszív vezetése” „a háttérben sok pénzzel támogatják a palesztinokat, de az Európai Bíróság kezdeményezte a Hamász terrorszervezetté minősítésének megszüntetését is, és a sort lehetne folytatni” – s bár a terrorcselekmények hatására az EU sietett állást foglalni a megtámadott Izrael mellett, a palesztinoknak juttatott milliárd eurókban és politikai támogatásban is mérhető restanciája van Izraellel szemben.
Kapcsolódó vélemény
Folyamatosan hangsúlyozzák EU-s szinten az Izrael-barátságot, a háttérben azért furcsa dolgok történnek.
Persze a civileknek juttatott források (amik a Gázai övezetben 2008 óta hatalmon lévő Hamászt ismerve nagyjából annyira lett elköltve valóban a lakosság javára, mint az Észak-Koreának juttatott segélyek az ottaniéra) egy dolog, a politikai Izrael-ellenesség meg egy másik, de hogy a jelenlegi információink szerint is legkevesebb ezer, zömmel ártatlan, polgári áldozatot követelő terrortámadások után se lássa valaki indokoltnak az elhatárolódást, az több mint érdekes.
Ennek egyik szemléletes példája a CEU, ahonnan számos alkalommal visszhangoztak vádak a magyarországi antiszemitizmus kapcsán, akár egy-egy plakát kapcsán is, ám a bécsi a QUEER CEU nevű szervezetet eközben a jelek szerint nem zavarja, hogy ezer zsidót legyilkolnak palesztin terroristák, ők azok után szerveznek szimpátiatüntetést a palesztinok mellett, hogy a Hamász egységei a Be'eri kibucnál a gyerekeket azok szülei előtt mészárolták le.
Ezt is ajánljuk a témában
Mindez Pető Andrea posztjából derült ki.
De emellett érdekes az izraeli lap gyűjtése Európa antiszemita (szélső)baloldaláról és annak kommunikálásáról vagy éppen hallgatásáról.
„Az erőszak és a halálesetek Izraelben és Palesztinában a megszállás és az apartheid gyümölcse” – írta ki oldalára a spanyol radikális baloldali Podemos párt, amely egyébként a madridi kormánykoalíció tagja, vagyis spanyol kormánypárt. Szombaton némi ütemtévesztéssel még azt is írták, hogy „a konfliktus lezárásának egyetlen módja az lenne, hogy véget vessünk Izrael büntetlenségének” és „tiszteljük a palesztinok önrendelkezési jogát”. A Sumar nevű platform, amelynek amúgy a Podemos is tagja, óvatosan kenegette a felelősséget, mondván „a civilek megtámadása megsérti az emberi jogok genfi egyezményét, akár a Hamászról, akár Izraelről beszélünk”.
Franciaországban Jean-Luc Mélenchon Lázadó Franciaország nevű radikális baloldali formációja tett zavarbaejtő nyilatkozatokat, annak képviselői „a palesztin erők fegyveres offenzívájára” hivatkoztak, amelyet „az izraeli megszállási politika fokozásával összefüggésben” hajtottak végre – állítja az izraeli lap. Mindez olyan kellemetlen volt, hogy még a szocialista párizsi polgármester, Anne Hidalgo is a szövetség felbontását kezdeményezte, legalábbis szóban, Mélenchonékkal.
Janisz Varufakisz volt görög pénzügyminiszer pedig Gázát „a világ legnagyobb szabadtéri börtönének”, Izraelt pedig „apartheid államnak” nevezte; mondván, „Az apartheid, akár Dél-Afrikában, akár Palesztinában vagy Izraelben gyakorolják, mindig erőszakot fog okozni, mert ez egy erőszakos, embergyűlölő rendszer”. Mindezt persze a támadások előtt is hangoztatták, azonban az meglephetett egyeseket, hogy a Görög Kommunista Párt hétfőn kijelentette, hogy a palesztinoknak „joguk van harcolni a hosszú távú megszállás ellen”, az erőszak „eszkalációját” pedig „az Egyesült Államok és az EU által támogatott Palesztina megszállásának krónikus bűnözése hozta magával”.
Hogy a brit Munkáspárt felhagyott a terrorszervezet támogatásával, az elsősorban a kőkemény antiszemita Jeremy Corbin egykori elnök távozásának köszönhető (kaptak is ezért egy kis simogatást most a Politicótól), azonban a Brit-szigeteken nem maradt támogató nélkül a Hamász ügye, a legerősebb északír párt címének várományosa, a Sinn Féin elnöke, Mary Lou McDonald közölte, „az igazság az, hogy az izraeli állam évtizedek óta megsértette a nemzetközi jogot kollektív büntetéssel, földek elkobzásával, apartheid rezsim bevezetésével, megtagadva a palesztin nép abszolút törvényes önrendelkezési jogát”.
Természetesen az izraeli lap ebben a helyzetben több esetben erős egyenlőségjelet húz a zsidó állam palesztinpolitikáját elítélő politikai nyilatkozatok és a Hamász támogatása között is; azonban a fenti listából látható, hogy utóbbi, illetve a Hamász által elkövetett tömegmészárlások teljes ignorálása szintén nem példa nélküli.
Nyitókép: Megrongálódott épületek egy palesztin rakétatámadást követően Tel-Avivban 2023. október 8-án. MTI/EPA/Abir Szultan
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
„Semmilyen Izrael-ellenes döntés nem akadályozza meg Izraelt abban, hogy megvédje állampolgárait” – tette hozzá a kormányfő hivatala.
Az arab vezetők megtárgyalják, hogy mit várhatnak a januárban érkező Trump adminisztrációtól.
Propaganda óvodásoknak, fegyveres gyakorlatok a kicsit nagyobbaknak, büszke pózolás terrorszervezetek jelképeivel – egymillió kis terorristát „gyártanak” Gázában egy újabb támadásra. Mutatjuk, hogyan!