Ramaswamy a célkeresztben
A vita során nemcsak Haley és Ramaswamy feszült egymásnak. Az indiai bevándorlók gyermeke volt a támadások legfőbb célpontja.
Chris Christie korábbi kormányzó heves szóváltásba keveredett Ramaswamyval, és kijelentette: az üzletember úgy beszél, mint a ChatGPT.
Ramaswamy is szórta a beszólásokat, de egy ponton még a közönség is kifütyülte őt,
miután kijelentette: a színpadon mindenki meg van vásárolva.
„Hiányzott az elefánt a szobából”
Trumpot a moderátorok egy óra után hozták fel, a Fox News műsorvezetője úgy utalt rá, mint „elefánt, aki nincs a szobában”.
A volt elnököt Chris Christie támadta leginkább, ami azonban a közönség hangos ellenkezéséhez vezetett. Az egyesek szerint Trump melletti alelnökjelöltségre hajtó
Vivek Ramaswamy ellenben kijelentette: „Trump a 21. század legjobb elnöke”.
A jelöltek közül Asa Hutchinson és Chris Christie kivételével hatan azt mondták: akkor is támogatják Donald Trumpot, ha esetleg elítélik, de közben mégis ő lesz a republikánus jelölt.
A vita alatt Trump interjúját Tucker Carlsonnal a X-en (Twitteren) vetítették le.
A volt elnök az interjúban kijelentette, hogy valószínűleg jobb lesz a nézettségük, mint a vitáé.
Nyertesek és vesztesek
A Spectator World összefoglalója szerint Vivek Ramaswamy határozottan kitűnt a mezőnyből, a legtöbb közösségi médiában terjedő klipben ő szerepel. Energikusan beszélt, határozott volt és karizmatikus. A kivülállósága is sokat segített, hiszen 2016-ban Donald Trump is ezért tudott sikeres lenni a vitákon.
A korábban még sokak által nagy esélyesnek tartott
Ron DeSantis nagyon óvatos volt a vita alatt,
nem ment bele szópárbajokba és végig visszafogott volt. Az elemzők véleménye megoszlik, mennyire teljesített jól, egyesek szerint túl szürke volt. Elmondta szokásos kampányszövegeit, próbálta becsempészni kedvelt témáit a vitába.