Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Turczi István, Prima Primissima-díjas költő novemberben veheti át az egész világon számontartott szakmai elismerést.
Az 1573 Nemzetközi Költészeti Nagydíjat Turczi István költő, József Attila-, Babérkoszorú- és Prima Primissima-díjas költő veheti át – adta hírül a kultura.hu.
Turczi István magyar költő, József Attila-, Babérkoszorú- és Prima Primissima-díjas költő, műfordító, egyetemi oktató, a Parnasszus folyóirat és kiadó alapító főszerkesztője, a Magyar PEN Club főtitkára, a Magyar Írószövetség Költészeti Tagozatának többszörösen újraválasztott elnöke az első magyar, aki a fennállása óta megkapja Kína legjelentősebb irodalmi díját.
A portál emlékeztetett, hogy
korábban olyan hírességek kapták, mint az irodalmi Nobel-díjra is jelölt olasz Guido Oldani, az Apollinaire-díjas francia Jean-Pierre Simeon. A díj átadására idén októberben kerül sor a Szecsuán tartománybeli Luzhou történelmi városában egy többnapos kulturális konferencia keretében, amelyen több száz kínai és külföldi irodalmár vesz részt.
A 2017 óta odaítélt díj ma már az egyik legfontosabb irodalmi elismerés Kínában, amelyet a Kínai Írószövetség, a Kínai Opera- és Táncszínház, Luzhou város önkormányzata, valamint a díj és esemény fő támogatója, a Luzhou Laojiao Likőrkészítő manufaktúra közösen alapított – olvasható a cikkben.
A kínai kulturális és irodalmi kapcsolatok ápolása mellett a nagydíj alapításának kimondott célja megismertetni a világgal és továbbvinni a szesz- és költészeti kultúra összefonódásának több ezer éves hagyományát.
***
Nyitókép: Turczi István Facebook-oldala