Szijjártó helyretette a vádaskodókat: Magyarország békepártisága nem azt jelenti, hogy Oroszország megtarthatja a megszállt területeket

2023. március 26. 10:55

„A háború leállítása, és az, hogy leülünk az asztalhoz, nem jelenti azt, hogy elfogadjuk a status quót” – fogalmazott.

2023. március 26. 10:55
null

„A háború leállítása, és az, hogy leülünk az asztalhoz, nem jelenti azt, hogy elfogadjuk a status quót. Amikor a háború véget ér, és megkezdődnek a béketárgyalások, nem szükséges, hogy a határok ott legyenek, ahol a frontvonalak húzódnak. Ezt a saját történelmünkből is tudjuk. Hiszem, hogy a tűzszünetnek most kell eljönnie” – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az amerikai AP hírügynökségnek adott interjúban.

A külügyminiszter elmondta azt is, hogy a magyar parlament miért nem ratifikálta eddig Finnország és Svédország NATO-csatlakozását. Szerinte az elmúlt hónapokban „komoly aggodalmak merültek fel” Finnországgal és Svédországgal kapcsolatban, „főleg a két ország politikai elitjének Magyarországgal szembeni nagyon tiszteletlen viselkedése miatt”.

 

***

Nyitókép: Földházi Árpád

Összesen 265 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
stypeter
2023. március 27. 00:32
Az hogy az elcsatolt és a jövőben elfoglalt területek kihez fognak tartozni azt jelenleg senki nem tudja . Afinn és svéd csatlakozásnál meg egyértelmű a nem volna a helyes válasz . Ha igen lesz akkor a Mi Hazánk kapott egy szavazót
Falióra tábornok
2023. március 26. 14:50
magyarország békepártisága nem azt jelenti, hogy az orkok megtarthatják a megszállt területeket - csak azt, hogy magyarország kormánya azt szeretné, hogy megtarthassák.
pitypang1125
2023. március 26. 13:25
Pedig megfogja tartani, sőt, minél tovább erőlködnek, még többet is. Oroszországnak korlátlan nyersanyag készlete van. Hiába a pénz ha nincs nyersanyag a hadianyag gyártáshoz.
Türelem
2023. március 26. 13:15
A nyugati média lehozta Putyin azon nyilatkozatát, amelyben az elnök, nyugati elemzésekre is hivatkozva kifejtette, a NATO globális szövetség kidolgozásán munkálkodik - ismertek az Új-Zéland, Ausztrália, Dél-Korea, Japán kapcsán született ebbéli tervek - , amely hasonlít a náci Németország akkori szövetségépítő lépéseire - Putyin az olaszokat, a japánokat említette -, nincs különbség a két rendszerépítés között. Érdekes lenne olvasni a magyar külügyminiszter véleményét is erről a véleményről, a tényleges folyamatokról. Ha létrejön ez a többek által vélelmezett NATO tengely, akkor a magyar bakák majd mennek Új-Zélandot is megvédeni adott esetben? A magyarországi baloldali pártok miért nem követelik elődeikhez hasonlóan azt, hogy magyar bakák ne szolgáljanak idegenben........mint teszik ezt jelenleg.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!