A tudás és a hülyeség autonómiája
A magyar tudományos kutatói hálózat ökoszisztémáját a HUN-REN fogja össze, amely az Országgyűlésnek benyújtott tervezet szerint sajátos jogállású intézményé válik.
Ősszel kezdődik Nagy-Britanniában a BioNTech-vakcinák tesztelése.
Az Egyesült Királyság kormánya pénteken bejelentette, hogy partnerséget kötött a német BioNTech céggel – erről számolt be a CNBC. Mint kiderült, a cél a rák és más betegségek elleni vakcinák tesztelése, miközben a többen arra figyelmeztettek, hogy
Hozzátették: az angliai rákbetegek személyre szabott mRNS-terápiákhoz kapnak hozzáférést, köztük a rák elleni vakcinákkal kapcsolatos kísérletekhez. Ez utóbbiak célja, hogy
A BioNTech vakcináit a korai és késői stádiumban lévő betegeknek fogják beadni, és nem csupán az aktív rákos sejteket célozzák meg, de megakadályozzák azok visszatérését is. A BioNTech 10 ezer terápiát tervez lefolytatni a vakcinával 2023 szeptembere és „az évtized vége” között.
A rák mellett
illetve dolgozik ilyen projekteken az amerikai Merck és Moderna vállalat is, egymással együttműködésben, írják. Emlékeztettek: az új generációs mRNS vakcinák fontos szerepet játszottak a COVID elleni harcban.
Nyitókép: Shutterstock. Illusztráció.