Az orosz-ukrán háború hatása: csaknem megduplázta a nyereségét a Saudi Aramco olajvállalat

2022. augusztus 14. 12:26

Az idei második negyedévben az egy évvel korábbi 95,47 milliárd rialhoz képest 90 százalékkal, 181,64 milliárd rialra (48,39 milliárd dollár) nőtt a cég nettó nyeresége.

2022. augusztus 14. 12:26
null

A Saudi Aramco szinte teljes egészében szaúd-arábiai állami tulajdonban lévő olaj- és gázipari vállalat vasárnap közölte, hogy az idei második negyedévben az egy évvel korábbi 95,47 milliárd rialhoz képest 90 százalékkal 181,64 milliárd rialra (48,39 milliárd dollár) nőtt a nettó nyeresége.

Elemzők 46,2 milliárd dolláros nettó nyereséget vártak.

Az Aramco jelentése szerint a negyedéves eredmény rekordnak számít; 18,8 milliárd dollárt különít el a cég az osztalékalapba. Az Aramco részvényeinek 5 százalékát 2019-ben vezették be a szaúdi tőzsdére.

Az Aramco elsősorban a magasabb nyersolajáraknak, az értékesített mennyiség növekedésének és a megemelkedett finomítói árrésnek tulajdonítja nyeresége nagymértékű növekedését.

Amin Nasszer, az Aramco elnök-vezérigazgatója szerint a második negyedév eredményei a királyság olaja iránti növekvő keresletet tükrözik, amelynek kitermelése a világ legolcsóbbjai közé tartozik. „Arra számítunk, hogy az olaj iránti kereslet az évtized hátralévő részében tovább növekszik, a rövid távú globális előrejelzésekben szereplő csökkenő gazdasági teljesítmény ellenére” – mondta.

Az Aramco átlagos teljes szénhidrogéntermelése a második negyedévben napi 13,6 millió hordó olajegyenérték volt.

Az Aramco részvényei idén több mint 25 százalékkal emelkedtek, mivel az olaj és a földgáz világpiaci ára többéves csúcsra emelkedett, miután a fő exportőr Oroszország elleni nyugati szankciók tovább szűkítették az amúgy is forráshiányos globális piacot.

(MTI)

Nyitókép: Twitter

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BBrutus
2022. augusztus 15. 06:59
Ursula hol van ilyenkor? Miért nem követeli a Lengyelekkel együtt, hogy az extra profitot osszák meg az EU-val? Elvégre az EU idióta döntései miatt van ennyi profitjuk.
pandalala
2022. augusztus 15. 01:13
valójában, az idétlen szankciók okoztak mindent.... a háború csak egy apropó volt h könnyen "fullra nyomhassák a kretént" .... :-(
Akitlosz
2022. augusztus 14. 14:46
Sokaknak érdeke, hogy a háború sokáig tartson.
kafabatka
2022. augusztus 14. 14:31
Ők is köszönik szépen. Meg az OTP. Néhány hónapja írtam,hogy nagyot szakíthat azzal,hogy marad Ukrajnában és Oroszországban is. Puff,bejött!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!