Titkos dokumentumok bizonyítják: Európa a harmadik világháborúra készül
A mintegy ezer oldalas iratban többek között azt is részletezik, hogy a katonáknak milyen épületeket és infrastruktúrát kellene megvédeniük éles helyzetben.
Egy csütörtökön bemutatott törvénytervezet szerint tizennégy éves kortól mindenki szabadon megváltoztathatja majd a nemét és a keresztnevét.
Marco Buschmann szövetségi igazságügyi miniszter és Lisa Paus család-, idős-, nő- és ifjúságügyi miniszter közös berlini tájékoztatóján kiemelték: mindhárom kormánypárt - a szociáldemokraták (SPD), a Zöldek és a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) – egyetért abban, hogy a transzszexuálisok helyzetéről szóló jogszabályt fel kell váltani egy új törvénnyel. A koalíció szándéka szerint
A kormánypártok, illetve a szakminisztériumok közötti egyeztetéseken kidolgozott alapelvek szerint az új jogszabályban rendelkezni kell arról, hogy egy egyszerű anyakönyvi hivatali eljárás révén 14 éves kortól mindenki önállóan, szabadon határozhatja meg a nemét és a keresztnevét, méghozzá bármiféle orvosi vizsgálat vagy szakvélemény nélkül.
Marco Buschmann aláhúzta, hogy statisztikailag ugyan ritka, de nagyon is normális, hogy vannak emberek, akiknél a szexuális identitás eltér a biológiai nemtől.
„Ezeket az embereket sok-sok évtizeden át betegként kezeltük, mintha valami nem lenne rendben velük, de ez a patologizálás téves megközelítés, amellyel szakítani kell, hiszen minden ember megérdemli, hogy tisztelettel bánjanak vele” – fejtette ki az FDP-s politikus. Hangsúlyozta: a koalíció célja nem a társadalmi viszonyok felforgatása, hanem az alkotmány, a német Alaptörvény azon központi ígéretének beváltása, miszerint
Lisa Paus aláhúzta, hogy a társadalom számos ügyben előrébb tart, mint a jogalkotás. Az önrendelkezési törvénnyel egy ilyen elmaradást hoznak be, mert a jogszabály nem csupán javítja majd a transznemű emberek életét, hanem elismeri a nemek sokszínűségét.
A Zöldek politikusa hozzátette: gondoskodni kell arról, hogy a magánszféra védelme a nem és a keresztnév megváltoztatására is kiterjedjen, mert
Ezért rendelkeznek arról is, hogy pénzbüntetéssel kell sújtani, ha bármilyen hatóság, szervezet vagy magánszemély az illető beleegyezése nélkül nyilvánosságra hozza, hogy megváltoztatta a nemét vagy a keresztnevét. A miniszter arról is szólt, hogy az 1980-ban bevezetett előző törvény sok szenvedést okozott, a többi között válásra vagy súlyos műtéti beavatkozásra kényszerített embereket csak azért, hogy elismertethessék nemi identitásukat.
Itt az ideje, hogy bocsánatot kérjünk és kárpótlást biztosítsunk ezekért az igazságtalanságokért”
– mondta a német család-, idős-, nő- és ifjúságügyi miniszter.
Az ország vezető gyermekvédelmi szervezete, a Német Gyermekvédelmi Liga (DKSB) üdvözölte a kormány kezdeményezését. Daniel Grein, a DKSB ügyvezetője a Deutschlandfunk országos közszolgálati rádiónak nyilatkozva rámutatott, hogy a saját nemükkel kapcsolatos bizonytalanság súlyos pszichológiai teher az érintett gyermekeknek és serdülőknek. Az új jogszabály viszont már a 14 éveseknek is lehetőséget biztosíthat arra, hogy
„Ez nagy terhet venne le a fiatalok válláról” – mondta Daniel Grein.
(MTI)
Nyitókép: Facebook