Károly herceg szerint eljött az ideje egy beszélgetésnek a rabszolgatartásról

2022. június 24. 15:49

A herceg az esetleges jóvátételről azonban nem beszélt.

2022. június 24. 15:49
null

Elismerem, hogy szervezetünk gyökerei történelmünk legfájdalmasabb időszakába nyúlnak vissza” – mondta Károly herceg a Nemzetközösség vezetőinek kétnapos találkozóján Ruandában. Az afrikai ország 2009-ben csatlakozott a Nemzetközösséghez. Az elnök, Paul Kagame  szerint az, hogy egy olyan új tagországban tartották a találkozót, amelynek történelmileg nem sok köze volt a Brit Birodalomhoz jól szemlélteti, hogy

a Nemzetközösség szeretné újra gondolni önmagát.

A brit trónörökös, Károly az eredetileg Brit Nemzetközösség néven futó, a brit birodalomból kialakult 54 országból álló szervezet történelméről beszélt, amivel szerinte eljött az ideje, hogy szembenézzenek. A nyugat-európia nemzetek ( beleértve az angolokat is) a 15. és a 19. század között afrikaiak milliót tették rabszolgájukká, és arra kényszerítették őket, hogy amerikai és karibi ültetvényeken dolgozzanak. Szerinte „ha olyan közös jövőt akarunk kialakítani, amely minden polgárunk javát szolgálja, új módokat kell találnunk múltunk felismerésére. Egyszerűbben: eljött az ideje ennek a beszélgetésnek.”

Jóvátételről azonban – amelynek átgondolását egyes karibi miniszterek kezdeményezték, ahogyan az egész diskurzust is – a herceg nem tette említést.

A Reuters cikke szerint a találkozón szó esett még az egykori francia gyarmatok, Togo és Gabon felvételi kérelméről is.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 59 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
5m007h 0p3ra70r
2022. június 25. 13:58
Csak beszélgess, ha van kivel, neked lenne miről, nekem nincs.
nuknuk
2022. június 25. 12:45
Angliában a rabszolgakereskedelem KIRÁLYI monopólium volt. (Erről persze kussolnak.) ------------------------------------------------------------------- Ez azt jelentette, hogy csak az lehetett rabszolgakereskedő, aki a királyi engedélyt kapott és százalékot fezetett a királyi családnak.
Reszelő Aladár
2022. június 25. 11:16
Újra bevezetné? Amúgy ha az itthoni ballipsiket triggereli az ispán szó említése, akkor a valaha volt rabszolgákat vajon mennyire provokála Nagy-Britannia, vagy a királyi család létezése? Csak mondja már ki valaki, hogy a fiúk igenis felelősek az ük-ük-ükapák bűneiért. Lenne nekünk is beszélgetnivalónk a komcsi apukák-anyukák gyerekeivel.
Vallasz Vilmos
2022. június 25. 11:14
Nem most jött el az ideje a beszédnek, ez pont egy olyan téma, amit már mindenki minden oldalról kibeszélt, megvizsgát, következtetéseket vont le, stb.. A kártérítés és a lopott kincsek visszaszolgáltatásának az ideje jött el. Anyuci jelenleg a világ legnagyobb földbirtokosa, tessék a lopott földeket visszaadni a tulajdonosoknak. Még a korona a fején sem az övé. Britannia gyönyörű, az emberek jók, de ez a vérszívó család morálisan lerontja őket.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!