Megjelent a Külügyi Műhely c. online tudományos folyóirat 4. évfolyam 2022/1. lapszáma, benne 11 szakcikkel és egy tudományos ismeretterjesztő írással. A lapszámba publikáló szerzők affiliációja és témaválasztása – a korábbi lapszámokhoz hasonlóan – ezúttal is színes képet mutat.
Csatlós Erzsébet, Szegedi Tudományegyetem, Közjogi Intézet, tanulmányában az Alkotmánybíróság előtt folyó, a COVID-19 pandémia elmúlt két évében megjelent megnövekedett számú kiutasítási ügyek vizsgálatából indult ki, az okokat keresve.
Eck Gábor, doktoranduszhallgató, az online terrorista tartalmakat visszaszorító szabályozási keretrendszereket vázolta fel az Európai Unió és Magyarország vonatkozásában.
A KTI – Közlekedéstudományi Intézet több munkatársa, Szabó Ádám – Orosz László – Borsi Zoltán – Telekesi Tibor – Főglein Katain – Faragó Gábor – Schváb Zoltán, a hidrogénüzemű nehézgép-járművekhez kapcsolódó hidrogéntöltő állomások potenciális helymeghatározását és elterjedését vizsgálták, több tényező adatainak összevetésével. 2018. óta – megelőzve az energiaipart – Magyarországon a legnagyobb szén-dioxid kibocsátási részesedéssel rendelkező szektor a közlekedés, így annak alternatíváinak és javításának átgondolása elsődleges a környezetvédelem tekintetében.
Pfeffer Zsolt, adjunktus, tanulmányában a társasági adóra vonatkozó nemzetközi és uniós célkitűzéseket, követelményeket (jogharmonizációs lehetőségeket), illetve azokat a jelenségeket vizsgálta, amelyek alapvetően befolyásolhatják a társasági adóra vonatkozó jogalkotást.
Ájben Katalin és Biró Dávid, doktoranduszhallgatók, a dél-kaukázusi régió három országát – Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország – geopolitikai helyzetét vizsgálta Oroszország és Törökország szorításában.
Bátai Nóra, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Nemzetközi és Európai Szakkollégium tagja, a japán klímapolitika változásait kísérte figyelemmel a 2015-ös Párizsi Megállapodást megelőző, illetve az azt követő időszakban.
Biró Dávid, doktoranduszhallgató, Törökország soft power befolyásszerzésének technikáit és színtereit mutatja be az oktatáson és ösztöndíjprogramokon, a kultúrán, a Maarif Alapítványon, az üzleti szférán, a médián és a Diyanet-en keresztül.