Az Európai Unió egyetlen napot sem várt: újabb támadást indított Magyarország ellen
Súlyos következményekkel fenyegetőznek.
Izrael új miniszterelnöke azonban kizárta a béketárgyalások lehetőségét a palesztinokkal.
Búcsúlátogatásának utolsó, második napján Angela Merkel leköszönő német kancellár felszólalt az iráni nukleáris fegyverekkel szemben, és a palesztinok jövendő állama mellett az Izraeli Nemzetbiztonsági Kutatóintézetben (INSS).
Angela Merkel kifejtette, hogy Európának világosabban kell meghatároznia saját biztonsági érdekeit az Egyesült Államok Afganisztánból történt kivonulása után, és hangsúlyozta az Európai Unió és Izrael közös biztonsági érdekeit.
A palesztin állam létrehozása egyre inkább lekerül a napirendről
Merkel az izraeli agytrösztben elhangzott beszédében üdvözölte a tavalyi normalizálási megállapodásokat Izrael és négy arab ország között, de szerinte az Ábrahám-egyezmények nem szüntették meg a palesztinokkal kötendő békemegállapodás szükségességét. Merkel sajnálatát fejezte ki, amiért az önálló palesztin állam létrehozása egyre inkább lekerül a napirendről, és
noha a Ciszjordániában létrehozott izraeli települések miatt ez egyre nehezebbé válik.
Naftali Bennett kizárta a béketárgyalások lehetőségét
Izrael új miniszterelnöke, Naftali Bennett ellenzi az önálló palesztin állam létrehozását az 1967-ben Jordániától, illetve Egyiptomtól elfoglalt területeken, és kizárta a béketárgyalások lehetőségét a palesztinokkal, viszont
Merkel üdvözölte, de elégtelennek vélte Bennett e szándékát. Az INSS vezetője, Manuel Trajtenberg professzor méltatta Angela Merkelt Izrael támogatásáért, s arra kérte, hogy hivatali idejének lejártát követően is „segítsen nekik segíteni önmagukon”.
(MTI)
Kép forrása: MTI / EPA / DDP Images pool / Andreas Gora