Az új jogállamisági biztos rendszabályozást emleget, de adna még esélyt a magyar kormánnyal való megegyezésre
Michael McGrath állítja, nyitott a tárgyalásokra, de ugyanúgy kész elzárva tartani az uniós pénzcsapokat.
Valószínűleg pénzt veszít a BlackRock az ügyfelei számára, és ami ennél is fontosabb, kárt okoz az Egyesült Államok és más demokráciák nemzetbiztonsági érdekeinek is – írta az üzletember a Wall Street Journalba írt véleménycikkében.
A múlt hónapban a BlackRock lett az első olyan külföldi vagyonkezelő, amely teljes egészében saját tulajdonú befektetési alapot indított el Kínában, ezzel elsősorban a dinamikusan növekvő, 3,6 ezer milliárd dolláros lakossági piacot célozta meg – emlékeztetett a Porfolió. A Mandiner megírta, hogy Soros György pár napja Financial Timesban írt véleménycikkében is értekezett a kínai gazdaságról. Szerinte keserű ébredés vár mindazokra, akik külföldiként a mai Kínában ruháztak be, mert az ország első számú vezetője nyilvánvalóan nem ért a piacgazdasághoz.
Soros György szerint a BlackRock „olyan mértékben tesz különbséget az ország állami és magántulajdonban lévő vállalatai között, amely távol áll a valóságtól” – írja.
A kínai technológiai szektort szabályozási szigorítások sorozata érte idén az állam részéről az utóbbi időben, ennek köszönhetően február óta közel 1 ezer milliárd dollár piaci érték semmisült már meg – emlékeztet a Portfolió. Soros a Financial Times hasábjain korábban arról is írt, hogy Kína legsérülékenyebb szektora az ingatlanpiac. Soros szerint „az ország az elmúlt két évtizedben egy hatalmas ingatlanboomon ment keresztül, ez azonban a végéhez közeledik”.
Fotó: Fabrice COFFRINI / AFP