Lassan náthává szelidül a COVID-19 a víruskutató szerint

2021. szeptember 23. 19:16

Az Oxford/AstraZeneca-oltás vezető fejlesztői szerint a mostani koronavírus-járványt okozó Sars-CoV-2 típusú vírus hatása hamarosan a náthát is okozó szezonális koronavírusfajtákéhoz lesz hasonló.

2021. szeptember 23. 19:16
null

Sarah Gilbert, az Oxfordi Egyetem oltóanyag-kutatási professzora, akinek kulcsszerepe volt az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyárral közösen kifejlesztett vakcina létrehozásában, a brit média csütörtöki ismertetése szerint egy szakmai szemináriumon felszólalva elmondta: az általános víruskutatási tapasztalat az, hogy a vírusok – párhuzamosan azzal, hogy terjedésük könnyebbé válik – veszítenek hevenységükből.    

– hangsúlyozta Gilbert professzor, akinek II. Erzsébet királynő az idén a lovagi cím női megfelelőjének számító, a Dame előnév viselésére jogosító címet adományozta a koronavírus elleni oltás kifejlesztésében játszott szerepéért. Dame Sarah Gilbert hozzátette: mindez azt is jelenti, hogy az új típusú koronavírus által okozott megbetegedések folyamatosan mind enyhébbé válnak.    

és mindeközben fokozatosan felépül az immunitás is a lakosságon belül, ugyanúgy, ahogy ez más, szezonális koronavírus-fajtákkal szemben is megszokott”  – fogalmazott az Oxfordi Egyetem vezető kutatója. „Ezek a koronavírus-fajták okozzák a közönséges náthát is, és végül a Sars-CoV-2 is e náthavírusokhoz válik hasonlóvá” – tette hozzá.    

Sir John Bell, az Oxfordi Egyetem orvosi karának professzora, aki szintén az  Oxford/AstraZeneca-vakcina kifejlesztésének egyik irányítója volt, a The Times és a The Sunday Times című brit lapokat gondozó kiadóvállalat rádióállomásának – Times Radio – nyilatkozva csütörtökön azt mondta, hogy Nagy-Britannia már túljutott a koronavírus-járvány legrosszabb időszakán, és a tél elmúltával „rendben lesznek a dolgok”. Bell professzor kifejtette: v

árakozása szerint jövő tavaszra alakul ki az a helyzet, amelyet kollégája, Sarah Gilbert nem sokkal korábban felvázolt.    

Sir John kijelentette: a járvány pályáját tekintve az ország már most sokkal jobb helyzetben van, mint akár hat hónappal ezelőtt, és a brit állami egészségügyi ellátórendszerre (NHS) nehezedő nyomás jelentősen enyhült. A brit egészségügyi minisztérium csütörtöki ismertetése szerint az elmúlt egy hétben 15,5 százalékkal csökkent az előző héthez képest a koronavírus-fertőzés okozta Covid-19 betegség tüneteivel újonnan kórházba szállított páciensek száma.

(MTI)

Fotó: KENSINGTON PALACE / AFP

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
békalepcse
2021. szeptember 23. 21:01
Ha valai annyira gyökér hogy ezt nem tudja elsőre felfogni attól meg kéne vonni minden eddigi bizonyítványát. Ezek lehet kicsit késve, de rájöttek! Egy nagyon egyszerű gondolatkísérlet világíthatja meg a kérdést. Ha lett volna olyan vírus, ami nem szelídűl endémiává, lenne e még emberiség a világon? ...
Einar
2021. szeptember 23. 21:00
"árakozása szerint jövő tavaszra alakul ki az a helyzet,..." Árulkodó betűhiba. A vírus magától enyhül jövő tavaszig, de addig kényszerítő intézkedések sorozatával kell oltásra szorítani azokat, akik valahogy nem tudnak már hinni az egymással szöges ellentétesen nyilatkozó "szakértőknek". Egy biztos minden másképpen történhet a természetben, mint a laborokban. Pláne hosszú távon. Ez vonatkozik az oltásra is.
Lombi
2021. szeptember 23. 20:51
Esetleg az is volt?
Rugo
2021. szeptember 23. 20:47
Az angol kutatókban lehet leginkább megbízni. A zsidók végig szélhámoskodtak, az amerikaiakat pedig lebénította a politika, a kínai kapcsolat és a biznisz. A magyar tudósok ebben a témában jelentéktelenek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!