Orbán Balázs esete jól mutatja: az értelmiségi elit végül tudományos alapon tudott dönteni
Nézze meg az ELTE rektorát, a legnagyobb és a legrégebbi egyetemünk most bizonyította, képes igazságot szolgáltatni.
Többek között Karikó Katalinnak ítélték oda idén a UNESCO és a L'Oréal nők számára létrehozott nemzetközi tudományos díját.
Öt kutatónőnek, köztük a Covid-19 elleni mRNS-alapú oltás kidolgozásában úttörő szerepet játszó Karikó Katalinnak ítélték oda idén az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) és a L'Oréal nők számára létrehozott nemzetközi tudományos díját – közölte csütörtökön a párizsi székhelyű szervezet.
Az indoklás szerint a 100 ezer eurós pénzdíjjal járó L'Oréal-UNESCO A nőkért és a tudományért elnevezésű elismerést a magyar biokémikus a pennsylvaniai egyetem tanáraként, az észak-amerikai kontinens jelöltjeként érdemelte ki az mRNS-alapú technológia tökéletesítésében vállalt kivételes szerepéért, amellyel lehetővé vált a döntő lépés a koronavírus-elleni oltások létrehozásában.
(MTI)
Nyitókép: Szabó Évu tervezőgrafika szakos hallgató legókockákból készített, Karikó Katalin kutatóbiológust, biokémikust ábrázoló mozaikképe a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME) 2021. augusztus 31-én. Ezen a napon mutatták Szabó Évu mintegy 170 ezer legóelemből álló, 150 kilogramm súlyú gigantikus mozaikját a MOME campusán, a GROUND fogadótérben. A Beszélgetés a Campuson című, több mint száz ember bevonásával elkészült pop-art stílusú alkotás fotómozaik technikával épült több mint 300 órán keresztül. Fotó: MTI/Mohai Balázs