Olvasom, hogy végleg ki akarja söpörni a Soros-hálózatot a rezsim
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/ctBRQv-gPY2OrPUGOE_LBYa1p3gXIbHuE2uMum9QPm4/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzYwMDU5OTg5Yzc1NjQwMzk4ODdlNmQxNWY5ZjdkOTAw.jpg)
A Soros-hálózat nálunk már metafora, mert az a Soros-ügynök, aki nem fasiszta.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/ctBRQv-gPY2OrPUGOE_LBYa1p3gXIbHuE2uMum9QPm4/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzYwMDU5OTg5Yzc1NjQwMzk4ODdlNmQxNWY5ZjdkOTAw.jpg)
Helyette egy új kikötőt emeltek a katari és amerikai cseppfolyós gáz (LNG) befogadására.
Lengyelország nem hosszabbítja meg a Gazprom orosz gázipari céggel kötött, jövő év végén lejáró gázbeszerzési szerződést, gázellátását nem oroszországi forrásokból kívánja fedezni – közölte hétfőn a stratégiai lengyel energetikai hálózatért felelős kormánybiztos, Piotr Naimski.
Annak kapcsán, hogy Lengyelország fokozatosan csökkenti a szén felhasználását az energiaelőállításban, Naimski a Radio Warszawa katolikus rádiónak elmondta: az energetikai palettában ezentúl nagyobb hely jut a gáznak, amelynek fogyasztása 2030-ra 50 százalékkal is megemelkedhet.
A gázbeszerzésekben viszont Varsó „biztosan nem lesz függő az orosz szállításoktól”,
a Gazprommal kötött szerződés jövőre jár le, és „természetesen nem kerül sor ennek meghosszabbítására”, a gazdaság számára szükséges földgázt más forrásokból szerzik majd be – tette hozzá a biztos.
Az alternatív gázszállítási forrásokról beszélve Naimski kitért a Baltic Pipe-vezetékre, amely az Északi-tenger norvégiai talapzatában fekvő gázmezőkön kitermelt, a dániai hálózatba betáplált földgázt juttat majd el Lengyelországba, évi 10 milliárd köbmétert.
Arra vonatkozóan, hogy Dánia júniusban felfüggesztette a Baltic Pipe építéséhez szükséges környezetvédelmi engedélyeket, ami késést eredményezhetett volna a projekt megvalósításában, Naimski közölte: a kérdést a dán partnerek már megoldották, a csővezeték minden jel szerint elkészül a tervezett időpontra.
A Baltic Pipe-vezeték üzembe helyezésén kívül 2023-ra kibővítik a 2015-ben a Swinoujscie lengyel balti-tengeri város mellett üzembe helyezett kikötőt, amely egyebek között katari és amerikai cseppfolyós gázt (LNG) is fogad majd.
(MTI)
Fotó: STEFAN SAUER / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance