Hummels szivárványszínű pólóban pózolt
Mats Hummels ezúttal egy Love Unites feliratú, szivárványszínű pólóban jelent meg. „Igyekszünk ugyanúgy futballozni, mint Portugália ellen. Ez egy hazai meccs, tízezer német szurkoló lesz a stadionban, szeretnénk őket büszkévé tenni” – mondta a védő, aki újra fitt, és minden bizonnyal kezdeni fog szerdán. „A magyarok megmutatták, hogy az első két meccsen a 3-5-2-es felállásból nagyon jól tudnak védekezni, fegyelmezettek, szenvedélyesen játszottak. Nemcsak védekezésben voltak jók, hanem támadásban is. Van néhány ismert arc a csapatukban, a Bundesligából jól ismerjük őket. Türelmesek leszünk, de passzívak nem, nagy labdabirtoklásra számítunk, mélységi futásokat szeretnénk kialakítani. Tudjuk, ez nem könnyű, hiszen nehéz ellenfélről van szó, nem lesz minden percben lehetőségünk. Nem becsüljük le Magyarországot.”
Robin Koch, ugyancsak német válogatott labdarúgó az Instagramra töltött fel egy videót, amelyen látható, hogy néhány válogatott játékos együtt gitározik, és énekel a csapat bázisán. Újságírói kérdésre válaszolva
Hummels elmondta, ha továbbjutnak, az Over the Rainbow című dalt is eléneklik majd.
„Érthető, hogy miért döntött úgy az UEFA, ahogy, de legalább beszélünk róla. Kell is beszélni, és ez már önmagában egy siker, hogy társadalmi párbeszéd zajlik. Nem hiszem, hogy ez akkora port kellene hogy kavarjon” – mondta a védő.