Reformok következnek: kevesebb munkanaptól várnak több gyereket
Drámai a születések csökkenése a szigetországban.
Mianmar szabadon engedi a japán újságírót, akit álhírek terjesztésével vádolva csukott le még április közepén. A lépést baráti gesztusnak szánja Tokió iránt – adta hírül csütörtökön a mianmari állami média.
„Bár az újságíró megszegte a törvényt, az ügyet lezárjuk, őt pedig elengedjük eleget téve a japán kérésnek tekintettel Mianmar és Japán szoros kapcsolataira és jövőbeni viszonyára” – áll az országot irányító katonai junta hivatalos közleményében.
később szabadúszóként több japán sajtóorgánumnak dolgozott, és olyan tartalmakat osztott meg a közösségi médiában, amelyek érzékenyen érintették a mianmari katonai hatalmat. Április 18-án tartóztatták le ranguni házában, és egy olyan börtönbe szállították, ahol politikai foglyokat őriznek. Már februárban is őrizetbe vették egyszer, de akkor pár órával később elengedték.
A japán kormány tiltakozott az újságíró letartóztatása miatt
Szuga Josihide kormányfő fogadkozott, hogy Tokió mindent megtesz a kiszabadítása érdekében. A mianmari hadsereg idén február 1-jén, a választások utáni új parlament megalakulása előtt pár órával vette át a hatalmat. Azóta rendszeresek a tüntetések az országban, amelyeket a junta könyörtelen elfojt. Jogvédők szerint legalább 730 tiltakozót megöltek, és őrizetbe vettek több mint 3 ezer embert, aki valamilyen formában tiltakozott a puccs ellen.
(MTI)
Fotó: MTI/EPA