Fontos továbbá kiemelni, hogy
a nemzetközi folyamatokra az etikai és új technológiai kapcsolata is befolyással lesz.
A beprogramozott etika különbözősége új geopolitikai feszültségekhez, akár a kultúrák összecsapásához vezethet. Az MI-etika hatékonyabban befolyásolhatja, mit hisznek és gondolnak az emberek, mint bármilyen múltbeli oktatási rendszer vagy kormányzati propaganda. Az előítéletek ebben az új világban sem tűnnek el, akár még fel is erősödhetnek. Az emberek fizikai és kulturális tulajdonságain túl az MI az alapján is minősítheti az embereket, hogy honnan származnak és milyen az adott ország geopolitikai helyzete.
A nemzetgazdaságoknak új választ kell adniuk a technológiai kihívásokra
A szerző úgy véli, hogy a jövő világgazdasága nem a valutától, az aranytól, a befektetésektől, vagy a politikától függ majd, hanem attól, hogy az MI hogyan elemzi ezek mozgását. A kereskedelmet irányító rendszerek a kereskedelem fellendülését eredményezhetik, Prakash azonban ellenérveket is felsorakoztat. Ha ugyanis az új technológia rossz döntéseket hoz, a gazdasági zavarok gyakoriak lehetnek, továbbá döntései kihathatnak az országok kapcsolataira is.
A jövőben a geopolitikai csoportosulás új mutatójává válhat az, hogy az MI-t kitől vásárolják vagy kinek adják el a kormányok.
Azonban fontos belátni, hogy minél inkább függ egy ország egy másik ország MI technológiájától, annál nagyobb lehet ennek a külföldi országnak a befolyása, mivel gazdasága és vállalkozásai ki vannak szolgáltatva egy másik ország által biztosított munkaerőnek. Vagyis hosszú távon a mesterséges intelligencia meg fogja osztani a világot: lesznek olyanok, akik rendelkeznek ezzel a technológiával, míg mások nem, így az előbbi országok hatalmas versenyelőnyre tehetnek szert.
Ahhoz, hogy egy ország vezetővé váljon ezen a területen, nem elég csupán fejleszteni az MI-t, hanem a hagyományostól eltérően kell gondolkodni róla.
A szerző felhívja a figyelmet öt területre, ahol nem szabad egy nemzetnek más nemzettől függenie, és törekednie kell saját MI fejlesztéseire,