Magyarországon, mindenki azt ír le, amit akar, olyan véleményt alkothat, amilyet szeretne

Egy főszabály van: nem lehet külföldi pénzt elfogadni, nem lehet idegen állam politikai vagy gazdasági érdekeinek képviseletében eljárni.

Napvilágot látott egy kiadvány, amely többek között középkori keresztény témakörökkel foglalkozik, méghozzá LMBTQ megközelítésben.
Lapunk felfigyelt egy középkori történelemmel foglalkozó kiadványra. A könyv címe: Transz és genderqueer témák a középkori hagiográfiában (a hagiográfia a szentek életével foglalkozó tudomány).
A tanulmánykötet nem más célt tűzött ki maga elé, minthogy egyfelől megdöntse a hagiográfiáról alkotott eddigi nézetet – azaz, hogy kiemelje a szigorúan vallási környezetből –, másfelől pedig, hogy egy
modern és szexi” megközelítésben világítson rá, hogy a szentek élete miként rezonál korunk kulturális történéseire.
A könyv tartalomjegyzéke alapján olyanokról olvashatunk benne, mint „Krisztus testének nem-bináris interpretációi a késő középkori ábrázolásában”, illetve „A transznemű szentek autentikus élete”, vagy éppen „Szent Eufrozina meghívása a nemi transzgresszióra”.
T. Szabó Csaba ókortörténész a következő ajánlóval illette közösségi oldalán a művet: „A könyv (...) jelenkori szimbólumokat és terminológiákat alkalmaz középkori valóságokra. A rendkívül agresszív szövegezése pedig a kortárs középkori tanulmányokat »a rasszista és interszekcionalista elnyomás termékeinek« minősíti”. A történész zárásképpen hozzáteszi: „Szomorú vagyok, hogy az efféle szólamok egyfelől korrumpálják a történetírást, másfelől pedig egy ellenséges és mérgező környezetet teremtenek az akadémiai környezetben”.
Címlapképen: A könyv borítója
Forrás: Trans and Genderqueer Subjects in Medieval Hagiography