Elszabadult Daniel Freund: végérvényesen kiderült, hogy számára Orbán Viktor jelenti a világ közepét
„Az egyetlen esemény, ami nagyobb Trump beiktatásánál? A Tanács magyar elnöksége” – fogalmazott a baloldali politikus.
Nem rendezhetnek olyan hivatalos egyetemi sporteseményt Amerikában, ahol megtagadják a férfinak született sportolók női versenyen való indulását – adta hírül a The Daily Wire.
Miközben Amerika-szerte női sportolók százai küzdenek azért, hogy biológiai férfiak ne versenyezhessenek velük, addig az amerikai Országos Kollégiumi Atlétikai Szövetség (NCAA) bejelentette, hogy egyértelműen támogatja a transznemű diák-sportolókat – adta hírül a The Daily Wire.
Az NCCA nem aggódik, hogy a transznők sorra verik a női sportolókat
Az NCAA hétfőn hozta nyilvánosságra azt a nyilatkozatát, melyben leszögezi, hogy „egyértelműen támogatja a transznemű közösségeket”, és nem fejezte ki aggályait amiatt, hogy a biológiai férfinak született transznők rendszeresen győzedelmeskednek nőnek született társaik fölött azokban a sportágakban, ahol elindulnak.
Az NCAA Kormányzótanácsa határozottan és egyértelműen támogatja azt a lehetőséget, hogy transznemű diák atléták versenyezhessenek egyetemi sportágakban.
Ez az elkötelezettség a befogadás és a tisztességes verseny értékein nyugszik” – írja az NCAA.
Az NCAA szerint a tesztoszteron-megvonás elegendő
Az NCAA a tesztoszteron megvonás (erősen megkérdőjelezhető) módszerét a női sportban versenyző férfiak számára „érvényes és elegendő ellensúlynak” nevezte.
„Az NCAA régóta elkötelezett amellett, hogy inkluzívabb utat biztosítson a transzneműek részvételéhez az egyetemi sportokban” – mondta az NCAA. „A mi megközelítésünk szerint az, hogy a transznemű nőknek tesztoszteron szuppressziós kezelést kell lefolytatniuk a női sportágban történő versenyzéshez elegendő az esélyek kiegyenlítésére. Ez a megoldás a kérdéskör most fejlődő tudományának is megfelelő eljárás, és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, valamint az Egyesült Államok Olimpiai és Paralimpiai Bizottságának részvételi politikájában is rögzítve van.
Az inklúzió és a méltányosság a sport minden szintjén jelen kell legyen minden diák-sportoló számára, beleértve a transznemű sportolókat is.
Az Egyesület legfőbb irányító testületeként egyértelmű elvárásunk, hogy minden diák-sportolóval méltósággal és tisztelettel bánjanak. Elkötelezettek vagyunk annak biztosítása mellett, hogy az NCAA bajnokságok nyitottak legyenek mindazok számára, akik megszerzik a jogot, hogy versenyezzenek rajtuk”
„A bajnokságok helyének meghatározásakor az NCAA tehát előírja, hogy csak azokat a helyeket lehet kiválasztani, ahol a vendéglátók elkötelezik magukat a biztonságos, egészséges és megkülönböztetéstől mentes környezet biztosítása mellett” – mondta a kommüniké.
„Továbbra is szoros figyelemmel kísérjük ezért ezeket az eseményeket annak megállapítása érdekében, hogy
az NCAA által elismert bajnokságokat csak úgy lehessen lebonyolítani, hogy azokon minden résztvevőt elfogadjanak és tiszteletben részesítsenek".
A British Journal of Sports Medicine nemrégiben készült tanulmánya szerint a biológiai férfiak miután egyéves hormonkezelésen estek át, továbbra is szilárd előnyt élveztek társaikkal szemben a pályán. Noha a kutatók szerint a kétéves hormonkezelés „valóban mutatott pozitív jeleket” a transznemű sportolóknál, de végül beismerték, hogy
Legutóbb a republikánus dél-dakotai kormányzó, Kristi Noem az NCAA esetleges retorzióitól való félelme miatt államában nem írta alá a női sportok védelméről és a transznemű sportolók kizárásáról szóló, 1217-es számot viselő állami törvényjavaslatot.
„Sajnos, miközben tanulmányoztam ezt a jogszabályt és jogi szakértőkkel tanácskoztam az elmúlt napokban, aggódni kezdtem, hogy ennek a törvényjavaslatnak homályos és túlságosan tág nyelvezete komoly és előre nem kiszámítható következményekkel járhat” – írta Noem az állam törvényhozóinak küldött levelében, miután megvétózta a női sportolókat védeni szándékozó törvényt. Megjegyezte, hogy aggasztja, hogy a 1217-es számú állami törvény megközelítése „irreális a kollégiumi atlétika terén”.
Fotó: