A németek többsége nem bízik országa oltási tervében

2021. április 05. 17:33

Egy hétfőn ismertetett felmérés szerint a németek többsége nem bízik abban, hogy sikerül határidőre befejezni az oltási kampányt.

2021. április 05. 17:33
null

A szövetségi kormány terve szerint minden felnőttnek biztosítják az oltás lehetőségét legkésőbb a csillagászati nyár végéig, szeptember 22-ig. Így éppen a szeptember 26-i szövetségi parlamenti (Bundestag-) választásra fejeződhet be az oltási kampány. A kormány szerint a két időpont közelsége egymáshoz csupán véletlen, az uralkodó lakossági véleményáramlat alapján pedig ennek a kérdésnek nincs is jelentősége, mert úgysem sikerül tartani a menetrendet.

Bizonytalanság

Ezt jelzik a YouGov közvélemény-kutató társaság adatai, amelyek szerint a németek csaknem kétharmada, 62 százaléka úgy véli, hogy nem teljesíthető a kormány vállalása, és csak szűk egynegyedük, 23 százalékuk bízik abban, hogy nyár végére mindenki beoltathatja magát.

Jens Spahn szövetségi egészségügyi miniszter hétfőn egy berlini oltási központban tett látogatása után újságíróknak elmondta, hogy az oltóanyag-ellátás javulása révén az áprilissal elkezdődött második negyedévben egyre inkább felpörög a kampány. A 10 százalékos átoltottsági arány eléréséhez egy teljes negyedév kellett, a felnőtt lakosság második tizedének beoltásához viszont csak egyetlen hónap, így május elejére már minden ötödik német felnőtt megkapja legalább az első adag oltást - mondta a miniszter.

Ugyanakkor egyedül az oltásra támaszkodva nem lehet megállítani a SARS-CoV-2 úgynevezett brit ( B.1.1.7-es jelzésű) változatának szétterjedése miatt elindult harmadik országos fertőzéshullámot – tette hozzá Jens Spahn, kiemelve, hogy aggasztóan emelkedik az egészségügyi ellátórendszer terhelése.

Jens Spahn. <br> Fotó: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP
Jens Spahn.
Fotó: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP

Harmadik hullám

Németországban egyelőre kizárólag két adagból álló oltást alkalmaznak a Covid-19 ellen, a Pfizer/BioNTech-, az AstraZeneca- és a Moderna-féle vakcinát. A szövetségi kormány legutóbbi adatai szerint péntekig a lakosság 5,2 százaléka – 4 334 150 ember – kapta meg mindkét adagot valamelyikből. Legalább egy adagot 10 039 938 ember kapott, ez a lakosság 12,1 százaléka.

A harmadik járványhullám márciusban erősödött fel, és a legutóbbi hivatalos adatok alapján nem lehet pontosan látni, hogy még mindig emelkedő szakaszban van-e. A helyi egészségügyi hivatalok adatait országos szinten összesítő Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) kimutatása szerint az utóbbi napokban csökkent az új regisztrált fertőződések száma. Azonban a húsvéti ünnepek miatt kevesebb tesztet készítenek, és nem továbbít adatokat minden egészségügyi hivatal, ezért a statisztika torzíthat – figyelmeztet az RKI.

Több ezer ápolt

Az intézet hétfői összesítése szerint az utóbbi 24 órában 8497 fertőződést szűrtek ki tesztekkel. Ez jelentős csökkenés az egy héttel korábbi 9872-höz képest. Az új regisztrált fertőződésekkel együtt 2 893 883 ember szervezetében mutatták ki a SARS-CoV-2-t. A Covid-19 betegséggel összefüggésben egy nap alatt regisztrált halálesetek száma 50-re emelkedett az egy héttel korábbi 43-ról. Az új halálesetekkel 77 013-ra emelkedett a járvány áldozatainak száma Németországban.

Az intenzív és baleseti ellátási terület szakmai szervezetének (DIVI) hétfői összesítése szerint országszerte 4144 embert ápolnak az intenzív osztályokon a Covid-19 miatt. Ez csaknem hatszázzal több az egy héttel korábbi 3573-nál. A Covid-19 miatt intenzív osztályon fekvők 56 százaléka, 2309 ember szorul gépi lélegeztetésre. Országszerte 23 603 intenzív ellátási ágyat üzemeltetnek, ezek közül 3775 ágy szabad. A vészhelyzeti tartalék, azaz a pillanatnyilag nem használt, és hét napon belül üzembe helyezhető intenzív ágyak száma 10 452 – olvasható a szervezet jelentésében.

(MTI)

Nyitókép: Michael Kappeler / dpa-Pool / AFP

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ipekakuana
2021. április 16. 21:33
?
kizökkentidő
2021. április 06. 08:34
"Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló." https://www.youtube.com/watch?v=YhGDnO6JcuQ
Autoriter
2021. április 05. 18:08
Mekkora lúzerek!!! "Moszkvába indítana vakcinajáratot a Lufthansa." Németország ugyan gyógyszeripari nagyhatalom, jelenleg mégis a koronavírus-vakcina hiányától szenved, csak nagyon lassan halad a lakosság átoltása. A legkevésbé veszélyeztetett németeket arról tájékoztatták, hogy 2022-ben kerülhetnek sorra. A helyzet már odáig fajult, hogy néhány politikai elemző Angela Merkel politikai örökségét is félteni kezdte. A Lufthansa a probléma megoldására most egy sajátos megoldást mérlegel, a berlini bne Intellinews értesülése szerint ugyanis a német légitársaság menedzsmentje vakcinaturisták számára indítana különjáratokat Frankfurtból Moszkvába, és ezért már az orosz külügyminisztériummal is felvette a kapcsolatot. Februárban pedig arra is fény derült, hogy egy exkluzív londoni utazási iroda, a Knightsbridge Circle vakcinaút-csomagokat kínált klubtagsággal rendelkező ügyfeleinek az Egyesült Arab Emirátusokba. Mivel a Knightsbridge Circle-nél a klubtagság évi 25 000 fontot (nagyjából 10 millió forint) kóstál, az ügy Nagy-Britanniában az elitizmus vádja miatt etikai skandalumot robbantott ki. Visszatérve a Lufthansa terveire, a Moszkva környéki domogyedovói repülőtéren állítólag már ki is jelölték azt a tranzitzónát, ahol a légitársaság utasait beoltanák a Szputnyik V oltóanyaggal. Mint ismeretes, a Szputnyik V-ből két dózist kell beadni, ezért a résztvevőknek még egyszer Moszkvába kell repülniük. Az utazás mindkét esetben 1000-1000, az oltás pedig 10-10 euróba kerülne. Mindazonáltal számos bürokratikus akadályt kell még leküzdeni a megvalósítás érdekében. Ezek közül talán az jelenti a legnagyobb nehézséget, hogy a turistáknak kétórai ott-tartózkodásra szóló tranzitvízumot kell beszerezniük. Az egész projektet pedig a Kremlnek is engedélyeznie kell még. A német sajtóban ugyanakkor a brit Lancet orvosi lapban közzétett elemzést követően rengeteg cikk jelent meg arról, hogy a Szputnyik biztonságos és hatékony. A járvány miatt alig-alig repülő Lufthansa már tervezi, hogy Zürichből és Bécsből is indítana ilyen járatokat. A domogyedovói repülőtér milliárdos tulajdonosa, Dimitrij Kamencsik pedig gőzerővel dolgozik az elképzelés végrehajtásán."
my fair lédig
2021. április 05. 17:52
Nem csoda : tegnap 50 Covid-halott volt a 83 milliós Németországban. Milliók fognak onnan a magyar egészségügyi rendszerbe menekülni, mert az megbízható. #rothadóNyugat
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!