Rejtélyes hálószobai fotó: nem az a legnagyobb kérdés, lesz-e pornó

Mután Magyar Péter elismerte, hogy részt vett a drogos házibulin, nagy nyomás nehezedett Magyarországra – mutatott rá az elemző.

Anthony Blinken, az USA új külügyminisztere arról beszélt: Amerika újra elkötelezett partnerei és szövetségesei mellett.

Az amerikai külügyminiszter az Euronewsnak adott interjút, amelyben hangsúlyozta: demonstrálni szeretnék, hogy Amerika újra elkötelezett a szövetségesei és partnerei mellett. Fontosnak tartja, hogy az országok közös szabályrendszer alapján működjenek.
„A kihívást az jelenti most számunkra, hogy ezt a rendet fenntartsuk, és

– szögezte le.
„Mély aggodalom”
Blinken Oroszországgal kapcsolatban felemlegette Alekszej Navalnij ügyét, az ukrajnai helyzetet, valamint „az amerikai választásokba történő beavatkozást”. Mint az interjúban mondta, Oroszország kihívást jelent, melyet az USA szövetségeseivel együtt kíván megoldani.
Ez fontos témája volt a NATO-n belüli párbeszédnek az elmúlt héten. Van egyfajta közös, mély aggodalom Oroszország agresszív akciói miatt”
– fogalmazott.
Nézetkülönbség Németországgal
Blinken szerint Németország az egyik legfontosabb szövetségese az Egyesült Államoknak, ám „az Északi Áramlat II kérdésében van köztünk egy valós nézetkülönbség”. Emlékeztetett: Joe Biden elnök szerint az Északi Áramlat II „rossz ötlet”.
Hangsúlyozta: az Egyesült Államokban törvény írja elő, hogy szankciót kell kiszabni azokra a cégekre, amelyek részt vesznek a csővezeték építésében.
Nyitókép: Dursun Aydemir / Anadolu Agency / AFP