A pult mögött 2000 éves ételekre utaló nyomokat is találtak.
2020. december 27. 08:45
p
0
0
49
Mentés
Egy ókori gyorsétkezdének megfelelő pult maradványait tárták fel a régészek Pompejiben – írja a Euronews. A latinul thermopoliumnak nevezett helyiséget színes freskók is díszítik.
A pultból egykor meleg ételekkel és italokkal szolgálták ki az ókori város elsősorban szegényebb lakóit. A pult mögött közel 2000 éves ételekre utaló nyomokat is találtak. „Tudjuk, mit ettek aznap” – nyilatkozta Massimo Osanna, a Pompeji Régészeti Park vezetője, utalva Pompeji megsemmisülésének napjára 79-ben. A freskók többek között olyan állatokat ábrázolnak, amiket az utcai étkezdében is kínáltak, ilyen például a tyúk és a kacsa. A régészek egy bronz tálat, kerámia edényeket, borosflaskákat és amfórát is találtak.
Pompeji pusztulását 79-ben a Vezúv kitörése okozta. A város maradványaira először a 16. században bukkantak rá, 1750 óta zajlanak szervezett ásatások a területen. Az ókori város nagyjából mintegy kétharmadát tárták már fel a régészek.
Nem hiszem, hogy amit az elmúlt tizenöt évben az ország közösen elért, kockára akarják majd tenni egy semmitmondó ígéretért – mondja Schmidt Mária. A történészprofesszorral a hazai politika mellett a háború dúlta világ fejleményeit is értékeltük. (A szöveg a Mandiner Klubesten elhangzott beszélgetés szerkesztett változata.)
Murád nem volt hódító szultán, a diplomáciát előnyben részesítette a háborúval szemben és valóban önszántából mondott le a trónról fia javára – tudjuk meg Ágoston Gábor történészprofesszortól.
Ha például a tegnap esti önkényes hídfoglalókat vízágyúval oszlatták volna, akkor azt a magyar ellenzéki hídfőállásból diktatúrának minősítették volna, kissé nyugatabbra meg jogszerű fellépésnek.
p
5
1
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 49 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Autofocus
2020. december 27. 20:14
Dominus, placere, egy gladiátor menüt kérek nagy krumplival és kólával! Gratias!
Itt jobban látható, mint csak fotón
https://www.youtube.com/watch?v=sHNH5sxK15o
Mondjuk, hogy egy újabbat fedeztek fel, ez már nem az első ilyen onnan, legfeljebb ennek a festményei jobban megmaradtak...
https://www.youtube.com/watch?v=x6-U2g3yY-A
2011- bőli felvévetel...
https://www.youtube.com/watch?v=hfmkydROeA4
2012...
Már több mint 10 évvel ezelőtt is elvarázsolt a Pompeji-ben tett séta. Már akkor is volt feltárva étkezde, ivoda, az öröm-negyed házai, és (egy) csodálatos pompás freskóval dístített palota kerttel. Tökéletesen feltárt városrészben lehet csámborogni egész nap.
Ez a festett pult akkor nem volt látható. Csodaszép!