Így állnak a számok: több mint kilencszázezren küldték már vissza a nemzeti konzultációt
A kérdőív online is kitölthető.
A tagállamok koronavírus elleni intézkedéseinek demokráciára gyakorolt hatásairól vitatkoztak az EP-ben.
Az Európai Parlamentben is téma volt a magyar kormány által a különleges jogrend alatt beterjesztett jogszabályi változások ügye. A képviselők a tagállamok koronavírus elleni intézkedéseinek demokráciára gyakorolt hatásairól vitatkoztak. Egy német zöldpárti EP-képviselő Oroszországhoz és Törökországhoz hasonlította a magyar helyzetet. Sergey Lagodinsky úgy fogalmazott:
„Akárhányszor érzékeny szakaszba ér a koronavírus-helyzet Magyarországon, Orbán Viktor tekintete a polgárok öve alá téved.
És úgy gondolja, alapvető fontosságú eltörölni a transznemű kitételt az emberek dokumentumaiból. Vagyis a második fertőzési hullám közepén azzal foglalkoznak, hogy az alkotmány szerint csak keresztény nemek létezzenek. Ismerjük ezeket a dolgokat Oroszországból és Törökországból, ott is így terelik el a figyelmet a saját hibáikról”.
A magyar jogszabályokat kritizálta a liberálisok EP-képviselője is. Sophie in 't Veld felszólalásában azzal vádolta a magyar kormányt, hogy kihasználja a veszélyhelyzetet. „Vannak olyan kormányok, amelyek nagyon cinikus módon kihasználják a járványt arra, hogy növeljék a saját tekintélyelvű birodalmukat. Igen, a szokásos gyanúsítottakról van szó, Magyarországról és Lengyelországról. És megint csak a női jogok, valamint a melegjogok rovására történik ez” – mondta Sophie in 't Veld liberális EP-képviselő.
A kritikára Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő reagált egy általunk is lehozott közleményben, rámutatva, hogy az
(Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq, 2020. október 8.)