Nem a kormány emeli a benzin árát
Európa energiabiztonságát szándékosan számolta fel az amerikai háttérhatalom.
Egyre szaporodhatnak az elszigetelt terrorakciók az ENSZ biztonsági szakértője szerint.
Az ENSZ biztonsági szervezete levelet küldött több muszlim többségű ország vezetőjének, hogy figyelmeztesse: a Franciaország elleni nyilatkozataik következményeként elszaporodhatnak azok a „magányos farkasok” akik radikalizálódva terrorcselekményeket követhetnek el. A levélben felszólították a térségben tartózkodó nyugati, és kifejezetten a francia állampolgárokat, hogy fokozottan ügyeljenek személyes biztonságukra – számolt be írásában a Hindustan Times.
A bangkoki székhelyű, az ENSZ égisze alatt működő tanácsadó testület, a TRS felszólította a levélben címzett országokat a francia oktatási intézmények és üztleti érdeketségek, külképviseletek fokozott védelmére. A levélben az áll, hogy elég a francia nyelv használata is, hogy „kollaterális hatásként” bárki, tehát nem csak a franciákat megtámadjanak.
A testület szerint a dominánsan muszlim államokban, köztük az ázsiai-csendes-óceáni térségben, így Bangladesben, Pakisztánban, Afganisztánban, Üzbegisztánban, radikálisan nőtt a nyugatellenes hangulat és a franciaellenes retorika. Tádzsikisztán, a Kirgiz Köztársaság és Indonézia sem kivétel ez alól még akkor sem, ha a kormányok ezeken a helyeken nyugatbarátnak tekinthetőek.
Szélsőséges csoportok, például az Iszlám Állam és az Al-Kaida támadásokat is intéztek francia érdekeltségek ellen. Bangladesben nagyszabású tüntetések zajlottak Macron ellen. Pakisztánban maga a miniszterelnök, Imran Khan vezette a demonstrációkat, Emmanuel Macron francia elnököt azzal vádolva, hogy „megtámadja az iszlámot”. Azt mondta, hogy Macron „további polarizációt teremt, amely további radikalizálódáshoz fog vezetni”. A pakisztáni külügyminisztérium nyilatkozatot is kiadott, amelyben elítélte az úgynevezett „szisztematikus iszlamofób kampányt a szólásszabadság köntösében”
A pakisztáni Vallásügyi Minisztérium országos állami ünnepet hirdetett az Ashiq-e-Rasool (Mohamed próféta iránti szeretet) jegyében október 30. és november 6. között. Ezen ünnepségek részeként kis és közepes nyilvános összejöveteleket és vallási konferenciákat is tart a kormány. Nagyszabású tiltakozó gyűlések is várhatók ezen a héten – figyelmeztetett a Hindustan Times.
Franciaország az elmúlt két hónapban három muszlim szélsőségesektől származó támadást szenvedett el: az egyik éppen egy pakisztáni menekült volt, aki két embert sebesített meg a Charlie Hebdo egykori szerkesztőségénél. Az középiskolai tanár meggyilkolását jóformán pár nappal követte a nizzai szörnytett. Mindhárom terrorista a jelenlegi állások szerint az ENSZ-leiratban említett magányos farkas volt, akik tettei miatt Franciaország jelenleg legmagasabb biztonsági riasztási fokozaton van azóta is – kommentálta írásában a hírt a Hindustan Times.