Már csak ez hiányzott: fegyveres puccsot terveznek Oroszország szomszédjában
Háttérben a Biden-adminisztráció és Soros-hálózat is dolgozik?
A belügyi szóvivő szerint a nem engedélyezett tüntetéseket „a rendfenntartó erőkkel szembeni tevőleges szembenállás” kísérte, volt, ahol házilag készített robbanószerkezetet is bevetettek a rendőrök ellen.
Mintegy háromszáz embert vettek őrizetbe a rendőrök a vasárnapi tüntetésen a fehérorosz fővárosban, Minszkben és a Minszki járásban – közölte hétfőn Olha Csemadanava belügyi szóvivő. Az őrizetbe vételek a tömegrendezvények megtartására vonatkozó törvények megsértése miatt történtek. Csemadanava szerint a nem engedélyezett tüntetéseket „a rendfenntartó erőkkel szembeni tevőleges szembenállás” kísérte, volt, ahol házilag készített robbanószerkezetet is bevetettek a rendőrök ellen.
Vasárnap országszerte 13 helyen voltak tiltakozások
A rendőrök számtalanszor figyelmeztettek arra, hogy nem engedhetők meg a jogellenes cselekmények, és ezért intézkedtek is a törvénysértések megakadályozása érdekében, a fővárosban villanó- és hanggránátokat, illetve gumilövedékeket is használtak a tüntetők ellen. Csemadanava szerint vasárnap országszerte 13 helyen voltak tiltakozások, de a vidéki megmozdulások nem terebélyesedtek ki, általában tíz embernél többen nem vettek részt rajtuk.
Az augusztus 9-i fehéroroszországi elnökválasztás óta – amelyen a hivatalos eredmények szerint Aljakszandr Lukasenka államfőt a voksok több mint 80 százalékával hatodszor választották elnökké – vasárnaponként hétről hétre hatalmas tömegek követelik az államfő távozását, ő azonban nem hajlandó erre. Az ellenzék és a nyugati országok szerint a hatóságok elcsalták a választásokat.
12 hete tartanak a tüntetések
Minszkben immár 12 hete tartanak a végeláthatatlan tömegeket megmozgató tüntetések, és vasárnap ismét tízezrek vonultak a főváros utcáira. Az ellenzék Litvániába menekült vezetője, Szvjatlana Cihanouszkaja volt elnökjelölt a múlt hét elején országos sztrájkra szólította a dolgozókat, de hivatalos közlések alapján nem lehet valós képet alkotni arról, hogy a felhívásnak mennyien tettek eleget.
(MTI)