A francia belügyminiszter a kábítószer elleni küzdelmet tartja a legfontosabb közbiztonsági kérdésnek

2020. szeptember 07. 17:00

A kábítószer-kereskedelem minden formájával foglakozni kell. A nagy hálózatoktól a lánc végéig, azaz a fogyasztókig – fogalmazott Gérard Darmanin.

2020. szeptember 07. 17:00

Gérard Darmanin francia belügyminiszter a kábítószer elleni küzdelmet tartja a kormány elsőszámú közbiztonsági feladatának. A kérdés a szerdán esedékes kormányzati szeminárium egyik fő témája lesz, a tanácskozáson a vallási szeparatizmus elleni törvénytervezet is naprendre kerül. „A kábítószer-kereskedelem minden formájával foglakozni kell. A nagy hálózatoktól a lánc végéig, azaz a fogyasztókig. Mindenkit büntetni kell, beleértve a párizsi elegáns negyedeket is” – mondta a belügyminiszter a Le Parisien című napilapban hétfőn megjelent interjúban. Jelezte, hogy általánossá kívánja tenni azt a szeptember 1-től egyes nagyvárosokban kísérleti jelleggel bevezetett intézkedést, amely alapján a kábítószer-fogyasztók 200 eurós helyszíni bírsággal sújthatók.

Arra is ígéretet tett, hogy októbertől havonta közzé fogja tenni a közbiztonsági adatokat és eredményeket hat témakörben, amelyek a kábítószer elleni küzdelem, a párkapcsolati és családon belüli erőszak, a gyalogos rendőrök és csendőrök járőrözési órái, a közösségi járműveken előforduló biztonsági problémák, a szekták száma, valamint a bevándorlási és menekültügyi adatok. Az iszlám szeparatizmus elleni törvényjavaslat, amelynek célja megakadályozni, hogy „vallási vagy etnikai hovatartozás alapján egyes csoportok elkülönülhessenek”, s amelyről már korábban Emmanuel Macron államfő is beszélt, a „véglegesítésénél” tart. Marlene Schiappa, az állampolgárságért felelős miniszter szintén a Le Parisiennek elmondta, hogy minden állami támogatást élvező egyesületnek el kell magát köteleznie a szekularizáció, azaz a közéletben az állam és a vallás szétválasztása mellett.

Amennyiben a belügyminiszter azt tapasztalja, hogy a köztársaság értékeit, azaz a férfiak és nők közötti egyenlőséget, a szekularizációt, a vallási szabadságot, a mások méltóságának tiszteletét, semmibe veszik, akkor leállíthatja a szubvenciók folyósítását. Ez vonatkozik minden egyesületre, legyen szó sportklubról, kulturális szervezetről vagy bármi másról” – jelezte Marlene Schiappa, utalva arra, hogy szélsőséges iszlamista tanokat hirdető csoportok gyakran egyesület formájában működnek és toboroznak tagokat.

A belügyminiszter büntetni akarja a szüzességi igazolást kiállító orvokat is. „Vannak olyan orvosok, akik még mindig meg merik azt tenni, hogy egy nő szüzességét igazolják vallási esküvőhöz, jóllehet ezt a gyakorlatot az orvosi kamara elítéli. Nem egyszerűen be fogjuk hivatalosan is tiltani, hanem a büntetését is javasolni fogjuk” – mondta a miniszter. Gérald Darmanin egyébként hétfőn felelőtlennek nevezte Marine Le Pent, a radikális jobboldali Nemzeti Tömörülés elnökét a közbiztonsági kérdésekben. Szerinte a pártelnök soha nem gondolta komolyan a közbiztonság javítását, és a „legrosszabb politikára” játszik. Emlékeztetetett arra, hogy Marine Le Pen az elmúlt három évben egyetlen, közbiztonság javítását célzó törvényjavaslatot sem szavazott meg, sem a terrorizmus elleni küzdelemben, sem a rendőrök számának növelését illetően. „Amikor az Európai Parlamentben volt képviselő (Marine Le Pen), akkor is az európaiak és a franciák biztonságát szolgáló intézkedések ellen szavazott” – mondta a tárcavezető.

Marine Le Pen, aki a 2022-es elnökválasztásra már bejelentkezett, vasárnap a dél-franciaországi Fréjusben elmondott beszédében „ébredésre” szólította fel a franciákat a közbiztonságot illetően, és arra kérte őket, hogy vegyék fel a küzdelmet a „barbarizmussal” szemben. A belügyminiszter szerint Marine Le Pen „olyan kisvállalkozást vezet, amelynek lényege azt remélni, hogy a problémák állandósulnak”. Miközben a hivatalos adatok azt mutatják, hogy a bűnözési statisztikák az elmúlt évtizedben stagnáltak, Gérard Darmanin az elmúlt hetekben többször is – Marine le Pen nyelvezetét használva – elsősorban a nyár folyamán elkövetett erőszakos támadásokra hivatkozva a társadalom „elvadulásáról” beszélt, amit viszont Eric Dupond-Moretti igazságügy-miniszter határozottan visszautasított.

(MTI)

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
apika2
2020. szeptember 08. 17:10
Valaki végre felfogta, hogy a kábítószer nem jó? Késő, a fiatalok jelentős része már szocializálódott a fogyasztására. Itthon is. Köszönhetjük a nyavalyás SZDSZ mentalitású aktivistáknak...
hátakkor
2020. szeptember 07. 20:18
A nizzai jégkrém árus furgonok után.
zakar zoltán béla
2020. szeptember 07. 19:52
Milyóta?
Falfirka
2020. szeptember 07. 19:23
a biztonsági kockázatot nem a rengeteg nigger meg muszlim jelenti??????????????????? bűnöző nigger, terrorista muszlim, de a kábítószertől rettegnek. vicc az egész nyugat, ami már nem is nyugat, hanem afrika.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!