Az orosz agressziókat nem menti se Koszovó, se Irak, se Líbia, egyetlen a Nyugat által elkövetett nemzetközi jogszegés sem
A cél a történelem kezdete óta ugyanaz a hadviselésben: a győzelem, az akarat rákényszerítése az ellenségre.
A Ramush Haradinaj vezette korábbi kormányfő 2017 decemberében döntött a kormánytagok fizetésének a megduplázásáról.
Megfelezik a koszovói kormány tagjainak a fizetését – közölte Albin Kurti miniszterelnök szerdán Pristinában a kormányülést követően. A Ramush Haradinaj vezette korábbi kormányfő 2017 decemberében döntött a kormánytagok fizetésének a megduplázásáról, és ezzel a miniszterelnök fizetése például majdnem elérte a háromezer eurót (valamivel több mint egymillió forint) – emlékeztetett a KTV koszovói televízió.
Mivel a bíróságokról szóló törvény értelmében a miniszterelnök és a kormánytagok fizetésének az igazságügyben dolgozók bérével kell megegyeznie, a bírók fizetése is megduplázódott két évvel ezelőtt. A parlament később a fizetések csökkentéséről is döntött, ám ezt a döntést az alkotmánybíróság vonatkozó vizsgálata miatt felfüggesztették. Albin Kurti a tavalyi választási kampány során ígéretet tett a kormánytagok fizetésének ismételt csökkentésére, amire a február 3-i kormányalakítást követően rövid időn belül sor is került.
Koszovó 2008-ban kiáltotta ki függetlenségét Szerbiától, ám ezt Belgrád nem hajlandó elismerni, és továbbra is saját, déli tartományának tekinti a többségében albánok lakta területet. Koszovó rendezetlen státusa az egyik oka annak, hogy nem érkeznek nemzetközi befektetések az országba, így az Európa egyik legszegényebb államának számít. A munkavállalást a korrupció és a nepotizmus is nehezíti.
Gondot okoz továbbá az is, hogy míg a magánszférában a bérek körülbelül 400 eurósak (135 ezer forint), addig az állami szektorban dolgozók havonta ennek majdnem másfélszeresét vihetik haza. Emellett hatalmas, 35 százalékos a munkanélküliség, a fiatalok körében pedig ennél is magasabb, mintegy 50 százalékos a munkanélküliek aránya.
(MTI)