Hatalmas változás jön a Google-nál, több millió magyart is érint
A magyarok kétharmada használja a Chrome-ot, ám a keresőóriásnak most valószínűleg el kell adnia a böngészőjét.
Minőségi és mennyiségi ugrást hozhat az egyik leggyilkosabb rákfajta elleni küzdelemben a mesterséges intelligencia.
A techóriás és a brit egészségügyi szervezet által közösen kifejlesztett öntanuló algoritmus (azaz mesterséges intelligencia, MI) drámaian felgyorsíthatja a mellrák szűrést egy tanulmány szerint.
Ahogy azt a The Financial Times csütörtöki cikkében is olvasható, a The Nature nevű természettudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint a techóriás egészségügyi részlegének (Google Health), az anyavállalatának MI-részlegének (Alphabet DeepMind), valamint brit és amerikai egyetemek kutatóinak sikerült olyan öntanuló algoritmust létrehoznia, amely nagy arányban javított a mammográfiás vizsgálatok minőségén, azaz sikerült lecsökkenteni a téves pozitív (amikor rákot jeleznek, holott nincs) és a téves negatív (amikor van rák, holott a vizsgálat nem jelzi azt) eredmények arányát.
Ez már csak azért is lehetne előrelépés, mert az Amerikai Rák Társaság szerint minden öt vizsgálaból egy nem ismeri fel a gyilkos kórt.
Sőt, a The Times nevű brit konzervatív napilap csütörtöki száma szerint ez a mesterséges rendszer képes arra is, hogy közel 90 százalékkal csökkentse a brit egészségügyi rendszerben (NHS) szűrővizsgálatokat végző radiológusokat érő terhelést.