Greta, a forradalmár: az aktivista lázongásra szólítja fel az amerikaiakat a választás előtt
Thunberg szerint mindegy ki lesz az elnök, Amerika akkor is gonosz, rasszista hatalom lesz.
A fejlesztést számos bírálat érte, mert a projekt a tervezettnél jóval többe került.
Öt országgal, Szingapúrral, Romániával, Görögországgal Spanyolországgal és Lengyelországgal is számol az amerikai védelmi minisztérium az F-35-ös harci gépek potenciális vásárolóiként – derül ki abból az írásos válaszból, melyet a Pentagon illetékes vezetője küldött meg a szövetségi képviselőháznak csütörtökön.
Mathias Winter szerint Finnország, Svájc és az Egyesült Arab Emírségek is érdeklődik a lopakodó vadászgép iránt. A NATO európai tagállamai vállalták, hogy bruttó hazai termékük (GDP) 2 százalékára emelik védelmi kiadásaikat, de a legtöbb ország egyelőre nem teljesíti ezt az elvárást. Az amerikai védelmi ipar viszont szeretné kivenni a részét abból, ha szövetségesei több pénzt fordítanak fegyvervásárlásra.
Belgium tavaly jelentette be, hogy öregedő F-16-osait az Eurofighter Typhoon helyett amerikai F-35-ösökkel fogja felváltani. Németország viszont több milliárd eurós fegyvervásárlási tenderén elbukott az amerikai harci repülő. Az F-35-ösöket a Lockheed Martin gyártja, és a fejlesztést számos bírálat érte, mert a projekt a tervezettnél jóval többe került, és az eredeti céldátumhoz képest a gépek jelentős késéssel tudtak csak szolgálatba állni.
(MTI)