Trump beiktatásának kézzel fogható előnyei lesznek Magyarország számára
Hoppon maradnak az (egykori) demokrata mélyállam magyarországi kitartottjai is.
Ecuador londoni nagykövetségéből való elhurcolása után rögtön egy körzeti bíró elé állították Julian Assange-ot, akit bűnösnek találtak abban, hogy megszegte a feltételes szabadlábra helyezésének feltételeit, mivel hét éven keresztül bujkált a nagykövetségen. Közben az amerikaiak is tovább követelik kiadatását.
Ecuador átadta a brit hatóságoknak a londoni nagykövetségén hét évig bujkáló Julian Assange-ot, a WikiLeaks szivárogtató oldal alapítóját.
Az eljárás ellen tiltakozott Assange, de a brit hatóságok rögtön egy körzeti, westminsteri bíró elé állították, aki bűnösnek találta őt abban, hogy megszegte a feltételes szabadlábra helyezésének feltételeit, mivel hét éven keresztül bujkált a nagykövetségen.
A bíró kijelentette: „Assange viselkedése nárcisztikus volt, mint aki nem tud túllépni a saját önös érdekein”.
Assange-ot a bíró a southwarki koronabíróság elé küldte, ahol az eljárás és ítélethirdetés után 12 hónapnyi börtön várhat a WikiLeaks alapítójára.
Az Egyesült Államok ugyanakkor már rég bejelentette, hogy Assange kiadatását fogják kérni amerikai államtitkok kiszivárogtatása miatt. Assange-ra Amerikában öt év börtön várhat emiatt a BBC szerint.
Assange ellen Svédország is eljárást indított korábban, nemi erőszak vádjával. Ezt a nyomozást azonban később ejtették.
Lenin Moreno ecuadori elnök azt nyilatkozta, hogy Ecuador elérte a határait Assange viselkedésével kapcsolatban, aki szerintük továbbra is más országok belügyeibe avatkozott be a szivárogtatásaival. Moreno szerint a brit kormány írásban vállalta, hogy Assange-ot nem adják ki olyan országnak, ahol kínzás vagy halálbüntetés várhat rá.