WHO reagált az USA kilépésére: Musk nem válaszolt, csak egy búcsúcsókot dobott a szervezetnek
A WHO amúgy reméli, hogy az Egyesült Államok átgondolja a dolgot.
A támadások nagy része Afganisztánban, Szíriában és Nigériában történt.
Több mint 300 humanitárius alkalmazott esett erőszak áldozatául munkavégzése során 2017-ben – közölte csütörtökön az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatala (OCHA) az augusztus 19-i humanitárius világnap előtt.
Az OCHA adatai szerint 313 humanitárius alkalmazott esett áldozatául valamilyenfajta erőszaknak 158 támadásban a világ 22 országában 2017-ben. Csak a támadások kétharmada mindössze öt országban történt: Afganisztánban, Nigériában, a Közép-afrikai Köztársaságban, Szíriában és Dél-Szudánban.
A 313 áldozat közül 139 vesztette életét, ami növekedést jelent a 2016-os adatokhoz képest, amelyek szerint 107 humanitárius alkalmazott lelte halálát. Tíz áldozat közül kilenc annak az országnak volt az állampolgára, ahol az incidens történt.
A humanitárius világnapot az ENSZ kezdeményezésére 2009 óta tartják meg minden év augusztus 19-én a bagdadi ENSZ-székhelyet 2003. augusztus 19-én ért terrortámadás áldozatainak emlékére. Az autóba rejtett pokolgéppel elkövetett merényletben 22 ember vesztette életét, közöttük Sergio Vieira de Mello, az ENSZ iraki különmegbízottja, korábbi emberi jogi főbiztosa.
(MTI)