Olasz lap: a magyarverő, antifa Ilaria Salis foggal-körömmel ragaszkodik a mentelmi jogához
„Nem szabad Magyarországnak kiadni egy antifasisztát sem” – jelentette ki az újdonsült EP-képviselő.
Málta elutasította, hogy a Lifeline mentőhajó több mint 200 migránssal a fedélzetén kiköthessen partjainál – közölte pénteken Danilo Toninelli.
Málta elutasította, hogy a Lifeline mentőhajó több mint 200 migránssal a fedélzetén kiköthessen partjainál – közölte pénteken Danilo Toninelli olasz közlekedési miniszter, miután az előző nap Matteo Salvini belügyminiszter megtagadta a kikötést a Mission Lifeline nevű német nem kormányzati szervezet (NGO) által működtetett hajótól Olaszországban.
Toninelli, akihez az olaszországi kikötők felügyelete tartozik, abszurdnak és embertelennek nevezte a máltai vezetés döntését Facebook-oldalán. A tárcavezető közzétette a máltai hadsereg válasz e-mailjének szövegét is, amelyben a szigetállam azt állítja, hogy a Lifeline nevű hajó nem került vészhelyzetbe, s nem is adott le ilyen riasztást.
Salvini a nap folyamán úgy érvelt, hogy Máltának kell fogadnia a holland zászló alatt hajózó Lifeline-t, amely Líbiai partjai előtt 224 migránst mentett ki gumicsónakokról, mert jelenleg máltai felségvizeken van.
Málta korábbi válaszában csak annyit közölt, hogy a törvények és a vonatkozó egyezmények alapján fog eljárni.
A Mission Lifeline pénteki közlése szerint erre vonatkozó kérése ellenére még nem jelöltek ki számára kikötőt, ahová a fedélzetén lévő embereket viheti, amelyek száma egy éjjeli mentőakció során 234-re duzzadt.
A német NGO szerint félő, hogy hasonló helyzet fog kialakulni, mint az Aquarius mentőhajó esetében.
A spanyol külügyminisztérium közölte, hogy kapcsolatba lépett Olaszországgal, Máltával és Franciaországgal, hogy megoldást találjanak - jelentette az ANSA olasz hírügynökség.
Olaszország június 10-én megtagadta a francia SOS Mediterranée és az Orvosok határok nélkül (MSF) civil szervezetek által működtetett, 629 bevándorlót szállító Aquarius mentőhajó kikötését, de Málta sem fogadta a hajót. Az Aquarius sorsa végül két nappal később rendeződött: a migránsokat olasz hajók segítségével átszállították a spanyolországi Valenciába, ahová június 17-én érkeztek meg.
(MTI)