Itt a bombameglepetés: eltűntek a kispesti ködben a brüsszeliek!
Az egész Nemzetek Ligája-sorozat legnagyobb szégyenét hozták Belgiumra Opendáék a Bozsik Arénában.
Nyakfájás és saría Európa szívében.
Kínos jelenetnek lehettek szemtanúi a belga RTL-TVI csatorna vasárnapi vitaműsorának nézői: Redouane Ahrouch, a közelgő önkormányzati választásokon induló Islam nevű iszlamista párt elnöke nem volt hajlandó ránézni a női vendégekre. Az esetről a Marianne számol be.
Miután szóba került a nőkkel kezet nem fogó muszlimok problémája, a műsorvezető megjegyezte: Ahrouch nem engedte, hogy a műsor előtt egy sminkes hölgy foglalkozzon vele. Az egyébként buszsofőrként dolgozó Ahrouch azzal védte meg ezt a döntést, hogy nem akar ellentmondásba kerülni az általa védelmezett értékekkel, és amúgy is, a kézfogás inkább nyugatias dolog, az eszkimók az orrukat összedörgölve üdvözlik egymást, emellett semmilyen törvény nem kötelezi arra, hogy kézfogással köszöntsön másokat. Emanuelle Praet újságírónő Ahrouch-hoz fordulva reagált volna az elmondottakra, ám látva, hogy az iszlamista politikus mereven a műsorvezetőre néz, feltette a kérdést: „Még csak rám néznie sem szabad?” Ahrouch nem fordította el a fejét, de biztosította arról Praetot, hogy „száz százalékosan” hallja őt, és vasárnaponként épp eleget látja őt a tévében. Praet később elmondta, sokkolta Ahrouch „megalázó” viselkedése, az Islam alelnöke viszont úgy nyilatkozott, hogy sajnálatos, hogy a lényegi dolgok helyett olyan jelentéktelen részletekről beszélnek, mint egy kézfogás vagy egy tekintet.
Ahrouch és pártja nemrégiben nyíltan kijelentették, hogy Belgiumot iszlamista állammá szeretnék változtatni, ahol a saría jelenti a törvénykezés alapját. A párt programjában szerepel a többnejűség engedélyezése, a burkaviselést korlátozó törvények eltörlése, az abortuszszabályozás szigorítása, a dohányzás, a tetoválás, a pirszingek és az eutanázia betiltása. 2012-ben Ahrouch-t Anderlechtben önkormányzati képviselővé választották, egy párttársa pedig a molenbeeki közgyűlés tagja lett. Azóta azonban a brüsszeli régióban törvényt fogadtak el, hogy a választási listákon fele-fele arányban kell szerepelniük férfiaknak és nőknek, ez pedig igencsak megnehezíti Ahrouchék helyzetét.