Republikánusként coming outoltak a South Park alkotói
2018. március 27. 07:59
A mindenkit provokáló South Park két alkotója, Trey Parker és Matt Stone egy liberális díjátadón bejelentették: ők valójában republikánusok.
2018. március 27. 07:59
p
0
0
41
Mentés
A People for the American Way nevű szervezet Szabadság-díját odaítélték Matt Stone-nak és Trey Parkernek, a South Park rajzfilmsorozat két alkotójának.
A két évtizede futó, kisgyerek főszereplőin és a sorozatbeli város lakóin keresztül folyamatosan aktuális közéleti és társadalmi ügyeket kommentáló, botrányos és botrányosan vicces sorozat alkotói arról hírhedtek, hogy senkit és semmit nem tisztelnek. A muszlimoktól a zsidókon, a feministákon, a keresztényeken, a vegetariánusokon, a hippiken, a nyugdíjasokon és a redneckeken át a kanadaiakig mindenkinek beszóltak már és mindenből viccet csináltak.
Korábban egyszerűen libertáriusokként ismerték őket, de egyre feltűnőbb lett, hogy egyébként a legnagyobb hévvel a liberális és baloldali, progresszív túlzásokat figurázzák ki a South Parkban, és ezt büszkén vallják is.
2005-ben Matt Stone azt nyilatkozta: „A konzervatívokat utálom, de a liberálisokat aztán tényleg kibaszottul utálom”.
Most Parkerék a szándékaik szerint progresszív és szélsőjobboldal-ellenes People for the American Way nevű alapítvány díját vehették át.
A díjátadón a nyilván progresszív közönség előtt állva kijelentették: „Republikánusok vagyunk”. A közönség zavart, ideges nevetgélését hallva még egyszer megerősítették: „Nem, komolyan, mi republikánusok vagyunk”.
Az amerikai konzervatív reneszánsz elindítója, Russell Kirk szembekerült a neokonzervatívokkal, segítette John Lukacsot és Molnár Tamást is. Most jelent meg fő műve, A konzervatív eszme az Alapjogokért Központ gondozásában. A munka egyik fordítójával, Kirk kutatójával, Pogrányi Lovas Miklóssal beszélgettünk.
Bár a látványos diplomáciai gesztusok mögött jelenleg kevés konkrétum áll, a koordinált fellépés lehetősége – például Ukrajnában – már most fokozza a nyugati világ nyomásérzetét.
Ha Kijevnek nincs szerencséje, úgy járhat, mint az F-16-os vadászbombázókkal, amelyeknek zömmel leselejtezett, korábbi változatait adták az USA NATO-szövetségesei
Kína rekordot döntött a globális megítélésben: megelőzte az Egyesült Királyságot miközben az USA megtorpant, Európa pedig egyre kevésbé tud érvényesülni a nemzetközi versenyben.
A keresztény realizmus azt jelenti, hogy reálisan látjuk a bukott világot, amelyben élünk, szemben az idealizmussal, ami forradalmi – mondta a Mandinernek Eric Patterson amerikai politológus. Interjúnk.
Ha Magyar Péterrel játszotta volna el ezt mondjuk Nagy Feró, mekkora felháborodás lenne akkor nem csak a hazai, de a nemzetközi sajtóban is. És teljesen jogosan.
Nincs lényegi különbség Amerikában a két oldal között. Egyik a globalista vadkapitalizmust képviseli, a másik meg a kultúrális internacionalizmust. Azért nem fér bele egyik tömbnek sem a bögyébe a Trump, aki valóban lokalista, patrióta nézeteket vall.