Az Oxfordi Egyetemen arra jöttek rá, ha több időt kapnak a lányok a tesztek írásnál, mint a fiúk, akkor jobb eredményeket érhetnek el matematikából és informatikából – írja a Figyelő.
15 perccel több időt kapnak a női hallgatók a vizsgatesztek megírására, mert az egyetem szakemberei úgy vélik, jobban tudnak teljesíteni a nők, ha csökken a rájuk nehezedő időnyomás. A feladatsor nehézsége ugyanolyan mértékű, mint a fiúké, ebben nincsen különbség.
A szándék tökéletesen kiszolgálja a korszellemet, ugyanis a nemi különbségeket akarták a 90 percről 105 perce meghosszabbított vizsgával kiküszöbölni.
Míg a egyes szakértők azt sugallják, hogy nincsenek nemi különbségek a matematikai képességekben, Sarah Hart, a London Egyetem matematika professzora elmondta, észrevette, hogy a női hallgatók kétszer is ellenőrizték a válaszukat, mielőtt közzétették volna a csoportban. A férfi hallgatók ugyan gyorsabban válaszolták, de többet is hibáztak.
Az egyetem folytatja a vizsgák adatainak óvatos monitorozását, egyelőre komolyabb következtetések nélkül. A harmadéves lányok jobb eredményeket értek el, miután több időt kaptak, ennyit állapítottak meg egyelőre.