Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Kisebb az érkezők és távozók közti különbözet a Brexit-döntés óta a brit statisztikai hivatal szerint, mint a népszavazást megelőző egy évben. De így is többen érkeznek, mint amennyien maradnak. Mindez igaz az EU-s állampolgárokra is.
A Brexitről döntő, 2016 júniusi népszavazásig eltelt egy évben mért 336 ezres, történelmi magasságú bevándorlási ráta 230 ezerre esett 2017 júniusáig az Egyesült Királyságban – írja az El País a brit statisztikai hivatal adataira hivatkozva.
A bevándorlási ráta a távozók és érkezők közti különbözetet mutatja. A fenti adat azt jelenti, hogy 572 ezren érkeztek, ami 80 ezerrel kevesebb az egy évvel korábbinál; és 342 ezren távoztak, ami 26 ezerrel több, mint az előző évben.
Ez az esés a legnagyobb1964 óta. Hozzátartozik mindehhez, hogy az Egyesült Királyság bevándorlási rátája 2012 óta nőtt. A mostani mérték a 2014-es szinttel azonos. Az előző húsz évben a bevándorlási ráta 140 ezer és 336 ezer között ingadozott.
A Brexit óta 123 ezer EU-s állampolgár hagyta el a szigetországot, ami 29 százalékos növekedés a megelőző egy évhez képest. De még mindig több EU-s állampolgár érkezik, mint amennyi távozik. Az EU-s bevándorlási ráta 19 százalékkal, a nem EU-s 10 százalékkal csökkent egy év alatt. És több EU-s állampolgár folyamodott brit állampolgárságért, mint a Brexit előtti egy évben.