Most döbbent rá Németország: nem hallgattak időben Orbánra, aminek drámai következményei lesznek (VIDEÓ)

Nagyon úgy tűnik, hogy mégsem „csinálták meg”.

Érvénytelennek tekinti Akhila Ashokan, egy indiai nő és Shafin Jahan, muszlim vallású férfi házasságát Indiában a Legfelsőbb Bíróság.
India Legfelsőbb Bírósága kitart amellett, hogy Akhila Ashokan, indiai nő és Shafin Jahan, muszlim férfi házassága érvénytelen maradjon. A pár 2016 decemberében házasodott, amit megelőzően Akhila elhagyva korábbi hindu vallását muszlimmá változtatta hitét. A 24 éves hölgy házasságra vonatkozó döntését annulálta az Indiai Legfelsőbb Bíróság és Akhilát arra utasították, hogy visszaköltözzön a szülői házba – írja a Guardian.
Akhila Ashokan a kojambuttúri egyetemen orvostanhallgatójaként tért át az iszlám hitre, majd 2016-ban ismerte meg Shafin Jahant, későbbi hitvesét. Édesapja ekkor a Keralában működő bírósághoz fordult, hogy Akhilát újra az ő gondjaira bízzák. A bíróság az apának kedvező döntést meghozva májusban úgy határozott, hogy Akhila házassága érvénytelen és szükségesnek látta, hogy a nő visszaköltözzön szülei házába. A bíróság döntését így indokolta: „(Akhila) gyenge és sérülékeny, sokféleképpen kihasználható” valamint hogy „a házassága felőli döntés az egyik legfontosabb az életében így a csak kellő szülői befolyással hozható meg”.
Az indiai hatóságok azóta nyomozást indítottak annak felkutatása érdekében, hogy a nő önszántából választotta-e az iszlám vallást. Akhila házassága érvénytelenítéséről korábban így nyilatkozott: „sértő az indiai nők függetlenségére nézve”. Május óta a szülői házban élve a hölgynek nincs lehetősége a szüleink kívül mással kommunikálni.
Jahan, a férj azóta tiltakozását jelezte a Legfelsőbb Bíróság felé, hivatkozván arra, hogy a döntésükkel megfosztják az indiai nőket a jogtól, hogy magukról gondolkodhassanak, döntéseket hozhassanak. Az indiai nőjogi aktivisták szintén döbbenten állnak a bíróság döntése előtt. „A nőnek, mint felnőtt embernek joga van megválasztani férjét, tekintet nélkül annak kasztjára, hitére vagy etnikumára” – állítja Vrinda Grover, ügyvéd.