„A Macron-projekt ekkor kapott prioritást. Fiatal, franciásan jóképű, tud beszélni. Szocialista miniszter volt, de a gazdaságot irányítva »üzletbarát reformokat« hajtott végre. Ami még fontosabb, a mi kutyán kölyke, benne meg lehet bízni. Macron ugyanis a Rothschild & Cie Banque nevű pénzintézményből érkezett a politikába. Ennél több biztosíték nem kell. Sorosnak sem…
A »demokráciavédő« projekt sikeréhez persze először rombolni kellett. A szocialistákon nem volt mit, a vérkorrupt, baloldaliságot még hírből sem ismerő Hollande-kormányzathoz képest még Gyurcsány is egy kisinas volt. A szocialisták ahhoz kellettek, hogy Macron tőlük látványosan elhatárolódjon. Ő lett a »tiszta kéz«, miközben ő vezényelte le az összes korrupciós ügyet. A hazai párhuzamnál maradva: olyan, mint Bajnai, csak nem az amatőr, hanem a profi ligában.
Ezután ki kellett ütni a versenyből a hagyományos jobboldal jelöltjét, François Fillont. Nem volt nehéz ügy, ők is tettek elég szívességet Fillon-nak, a volt kormányfő is nekik. A baráti sajtónak átadni a megfelelő aktákat – nos, ehhez még kézügyesség sem kellett. Ráadásul Fillon is tudta, hogy nem tiltakozhat, voltak még bőven dokumentumok.
Innentől kezdve csak középre kellett »pozícionálni« a Rothschildok üdvöskéjét, megteremteni a pártok felettiség mítoszát, az igazi europer szakértő, a jobb és baloldali játszmákon továbblépő civil szerepkörét. Egyfajta „rendszeren kívüli” jelöltként állították be, elkerülendő egy Hillary Clinton féle blamázst, ahol a régi elitből kiábrándult szavazók döntöttek. Szerveztek alá egy mozgalmat is, az jó lesz majd a nyári parlamenti választásokra is.
De kellett még egy biztosíték. Ez lett Jean-Luc Mélenchon, a »radikális baloldal« jelöltje. Egy, a Francia Kommunista Párt által támogatott elnökjelölt a multinacionális tőke, a mainstream elit, a Sorosok és Rothschildok érdekében? Abszurd, elsőre. Csakhogy az FKP már annyira kommunista, mint az MSZP, Mélenchon pedig szidja ugyan az EU-t, de emberei Brüsszelben a megrendelésnek megfelelően teljesítenek.”