Kezdődnek a választási „furcsaságok”: szavazatszámlálót vitt el az FBI egy csatatérállamban
A bizarr incidens mögött egy bombafenyegetés áll.
Az amerikai igazságügyi miniszter bejelentése szerint nem fognak eljárást indítani Hillary Cliton ellen amiatt, mert külügyminiszterként előfordult, hogy magán e-mail-fiókját és szerverét használta hivatalos ügyek bonyolítására. Loretta Lynch ezt azután közölte, miután találkozott az FBI igazgatójával, aki korábban már szintén azt közölte: nem javasolnak vádemelést az ügyben.
Nem indítanak eljárást a Demokrata Párt várható elnökjelöltje, Hillary Clinton ellen elektronikus levelezésének hanyag kezelése miatt - jelentette be helyi idő szerint szerdán Loretta Lynch igazságügyi miniszter. Loretta Lynch egy nappal azt követően hozta nyilvánosságra a döntést, hogy James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója sajtótájékoztatón ismertette az egy évig tartó bűnügyi nyomozás eredményét, és az FBI ajánlását, amely szerint bár Clinton „különlegesen hanyag” volt, nem indokolt eljárást indítani a volt külügyminiszter és várható elnökjelölt ellen.
„Ma délután találkoztam James Comey FBI-igazgatóval és a Hillary Clinton magán e-mail-fiókjának használatát vizsgáló ügyészekkel és ügynökökkel, és elfogadtam egyhangú ajánlásukat, miszerint lezárták egy esztendeig tartó nyomozásukat, és nincs szükség vádemelésre senki ellen” – olvasható Loretta Lynch rövid közleményében.
Az FBI vizsgálata arra irányult, hogy vajon Hillary Clinton külügyminiszterként – 2009 és 2013 között – megsértette-e a törvényt, amikor a New York melletti Chappaquában lévő villájából magán e-mail-fiókját és szerverét használta hivatalos ügyek bonyolítására.
A nyomozás kiderítette, hogy külügyminiszterként Hillary Clinton több különböző szervert és több számítógépet használt elektronikus levelezéséhez. Mint Comey fogalmazott, „jóllehet, van bizonyíték a titkos információk kezelésére vonatkozó szabályok esetleges megsértésére, álláspontunk szerint egy józan ügyész emiatt nem emelhet vádat”. Comey „rendkívül óvatlannak” nevezte Clintont és munkatársait, de hozzátette, hogy az Egyesült Államokkal ellenséges hackerek nem fértek hozzá bizalmas információkhoz.