Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Hatvan határőrt, negyven rendőrt és húsz menedékjogi szakértőt küld Görögországba, hogy támogassa a Frontex és az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatal munkáját. A belügyminiszter döntése „annak a szolidaritásnak jele, melyet Lengyelország a migrációs válság által a leginkább érintett államokkal vállal” – áll a közleményben.
Lengyelország hatvan határőrt, negyven rendőrt és húsz menedékjogi szakértőt küld Görögországba, a Frontex uniós határvédelmi ügynökség, valamint az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatal (EASO) munkájának támogatására - közölték vasárnap a lengyel belügyminisztérium honlapján. A Mariusz Błaszczak tárcavezető által hozott döntést a schengeni és a külső uniós határ megerősítésével indokolták. A belügyminiszter döntése „annak a szolidaritásnak jele, melyet Lengyelország a migrációs válság által a leginkább érintett államokkal vállal” – áll a közleményben.
Lengyelország már január elején 25 határőr-szakértőt irányított az égei-tengeri Leszbosz szigetére, a csoport Frontex keretében támogatta a helyi hatóságok munkáját a migránsáradat kezelésében. Az év elején pedig 30 lengyel határőr Szlovéniába indult, tavaly ősszel pedig 50 tisztviselő a magyar-szerb határ őrizetében segített.
Az európai migrációs válság kezeléséről szóló uniós tárgyalásokon a lengyel kormány azt az álláspontot képviseli, hogy humanitárius segítséget kell nyújtani a közel-keleti válság sújtotta területeken, ezzel párhuzamosan meg kell erősíteni a külső uniós határ védelmét. Lengyelország ugyanakkor ellenzi az állandó menekültelosztási mechanizmus bevezetésére irányuló terveket.