Legalább négymillió hamis szavazó: így pereskedik egy szervezet a választási csalások ellen Amerikában
Csak akkor hajlandóak rendbe tenni a szavazói nyilvántartásaikat az amerikai tagállamok, ha beperlik őket. Mutatjuk az ügyeket.
A Pentagonra hivatkozva több amerikai sajtóorgánum arról számolt be, hogy Iránban zuhant le négy, Szíriára kilőtt orosz szárnyas rakéta. Később Irán és Oroszország is cáfolta a hírt.
Iránban zuhant le négy, Szíriára kilőtt orosz szárnyas rakéta – közölték csütörtökön az amerikai védelmi minisztérium névtelenül nyilatkozó tisztségviselői. Az elsőként a CNN hírtelevízió által közölt és más sajtóorgánumok által később saját forrásokból alátámasztott washingtoni kiszivárogtatást az amerikai külügyminisztérium szóvivője hivatalosan nem tudta megerősíteni, Teherán pedig nem kívánta kommentálni. Iránból károkat, veszteségeket nem jelentettek. Az orosz védelmi minisztérium szóvivőjének csütörtöki cáfolata szerint valamennyi Szíriára kilőtt rakéta elérte célját.
A szóban forgó manőverező repülőgépeket szerdán indították el szíriai célpontok felé a Kaszpi-tengerről az orosz haditengerészet hajóiról, amerikai források szerint Bassár el-Aszad szíriai elnökkel szemben álló fegyveresek ellen. Az orosz kormány szerdán közölte, hogy 26 szárnyas rakétát lőttek ki, amelyek az észak-szíriai Rakka és Aleppó, valamint az északnyugati Idlíb tartományban semmisítettek meg célpontokat. Az első két tartományban az Iszlám Állam terrorszervezet, a harmadikban az al-Kaida helyi szervezetének tekintett an-Núszra Front jelenléte kiterjedt.
Az orosz Kalibr típusú robotrepülőgépeket először vetették be harci körülmények között. Az Egyesült Államok vezette, több mint 60 országot tömörítő koalíció bő egy éve kezdett el ISIS-célpontokat bombázni Irakban, majd Szíriában. Oroszország szeptember vége óta mér csapásokat az Aszad ellen harcoló „terrorszervezetekre”, köztük – amerikai illetékesek szerint – nyugati támogatást élvező gerillacsoportokra is.
Az orosz beavatkozás támogatására Bagdadban a Fox News hírtelevízió szerint egy közös iraki-orosz-iráni-szíriai központot hoztak létre hírszerzési értesülések megosztására. Az orosz intervenció, valamint a törökországi orosz légtérsértések nyomán a korábbinál is feszültebbé vált Moszkva és a NATO viszonya.
Frissítés:
Utóbb az iráni és az orosz védelmi minisztérium is cáfolta, hogy Iránban csapódtak volna be az orosz rakéták. Irán szerint az erről szóló híradások a nyugat „pszichológiai hadviselésének” részei.