Cameron ismét a munkaerőáramlás szigorításáról tárgyalna

2015. augusztus 18. 11:39

Az angol miniszterelnök már májusban is folytatott tárgyalásokat az EU különböző tagországaival, de a brit Konzervatív Párt őszi manchesteri kongresszusa előtt valószínűleg tesz még egy villámkörutat. Az uniós megbeszéléseken az EU-n belüli szabad munkaerő-áramlás szigorítása is napirendi pont. A brüsszeli reformok sikeressége kihatással lesz a brit népszavazásra is.

2015. augusztus 18. 11:39

Május végi látogatásai után szeptemberben újabb villámkörutat tervez a brit miniszterelnök az Európai Unió több országában, hogy támogatást szerezzen a kormánya által szükségesnek tartott brüsszeli reformokhoz — írta a The Times kedden.

A tekintélyes konzervatív napilap úgy tudja, hogy David Cameron ezúttal kisebb országokat keres fel. Május végén Németországba, Franciaországba, Olaszországba és Lengyelországba utazott, hogy a London által szorgalmazott változtatásokról tárgyaljon. Az újabb diplomáciai offenzívára a The Times értesülései szerint még a brit Konzervatív Párt október 4-én kezdődő manchesteri kongresszusa előtt sor kerül, de hogy a villámkörút pontosan mikor lesz, és David Cameron mely országokat keresi fel, egyelőre nem tudni. A kormányfő szóvivője közölte, hogy még nincs végleges döntés a körútról.

A The Times úgy tudja, vezető tory politikusok tájékoztatást várnak Camerontól arra vonatkozóan, hogy milyen haladást ért el London és Brüsszel viszonyrendszerének átalakítása ügyében. A kormányfő hivatala azonban egyelőre tartózkodik attól, hogy részleteiben nyilvánosságra hozza a tárgyalások alapját képező „kívánságlistát”, mert attól tart, hogy ezt aztán pontról pontra számon kérnék a miniszterelnökön.

Amíg fejletlenek, ne legyen szabad munkaerőmozgás

David Cameron május végén azt mondta, hogy igyekezett olyan célokat kijelölni, amelyek elérhetők, és kerülte az olyanokat, amelyeket lehetetlen lenne teljesíteni.Annyi ismert, hogy a tárgyalások középpontjában London szándékai szerint az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlási szabályainak radikális szigorítása áll.

A brit kormány ragaszkodni kíván ahhoz is, hogy az EU-n belüli szabad munkaerőmozgás alapelve mindaddig ne vonatkozzék az újonnan felvett tagországokra, amíg azok gazdaságai nem zárkóznak fel a jelenlegi EU-tagállamok fejlettségi szintjének közelébe. Ennek alapján gyakorlatilag azt szeretné elérni, hogy az EU-tagállamok a mostani uniós szerződésekben szereplő, legfeljebb hétévi átmeneti időszaknál hosszabb ideig is korlátozhassák az újonnan csatlakozó országok munkavállalóinak bevándorlását.

Nagy-Britanniában legkésőbb 2017-ben, de minden bizonnyal már jövőre népszavazást tartanak az ország európai uniós tagságáról. A brit választók a tárgyalások eredményei alapján dönthetnének arról, hogy az EU-ban vagy az unión kívül akarják-e tudni hazájukat.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
red label
2015. augusztus 19. 16:08
David! Egyszerü, bevetni a hadsergeket, vissza deportálni, oda ahonnan elindultak, mert különben Európa elveszik. Nem kell félni, a feladattól, mert valaki azt mondta, ahol faragnak, ott forgácsok is vannak.
Kvasztics Fedor
2015. augusztus 18. 13:46
Igaza van, mindenkinek otthon kell boldogulni. Azon kívül már nekik is sokba kerülhet az, hogy a munkaképes angol válogat, milyen munkát fogad el, és inkább segélyen él. Mosogatni ők is tudnak, legfeljebb alább adnak egy kicsit a birodalmi stílusból.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!